foto_11.jpg
min17 czerwca odbył się XVI Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha” z udziałem kilkunastu misjonarzy z całego świata oraz kilkuset niepełnosprawnych dzieci z Misyjnego Apostolstwa im. Małej Ani z Zielonki.

IMG 2136Spotkanie zorganizowane przez Fundację Polska Raoula Follereau wspólnie z Uniwersytetem Otwartym UKSW pod patronatem Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji rozpoczęło się od mszy św. w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, której przewodniczył biskup diecezji łuckiej na Ukrainie Vitalij Skomarowski. Homilię wygłosił barnabita, o. Pascal z Rwandy. Podczas liturgii siostry z Indii oraz Kamerunu złożyły tradycyjne dary ofiarne w postaci kadzidełek, lampy oliwnej, chleba i owoców tropikalnych. Muzyczną oprawę liturgii przygotowała schola parafialna pod dyrekcją Leszka Wincenciaka.IMG 2203

Po mszy św. na Placu Jana Pawła II, na którym od rana czynne były liczne stoiska misyjne oraz kawiarnia pod Żyrafą rozpoczął się wielki koncert zespołu Maleo Reggae Rockers. O godz. 15.00 wspólnie z misjonarzami, którzy przybyli ze wszystkich kontynentów świata została odmówiona w pięciu językach Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jak co roku podczas Festiwalu została wręczona nagroda im. Małej Ani z Zielonki. Tym razem nagrodę przyznano zespołowi muzyki chrześcijańskiej FRAGUA. Wręczono także tytułu ofiarodawcy roku w kategoriach „Pomoc dla trędowatych” dla Parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w Ursusie, parafii św. Jana Apostoła na warszawskich Gołąbkach, Parafii św. Jama Chrzciciela oraz Szkoły Podstawowej w Bychawie . Tytuł Ofiarodawcy roku w kategorii „Budujemy studnie w Afryce” otrzymała parafia św. Maksymiliana w Płońsku.

W drugiej części koncertu wystąpił zespół muzyki chrześcijańskiej o. Marcina Kowalewskiego FRAGUA, folkowa kapela z Podhala MEGITZA oraz gość specjalny Artem Harczenko z Ukrainy.​

IMG 2240  IMG 2296

IMG 2342  IMG 2386

 

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje