BUDZETPART

Projekt Studium Wychowania Fizycznego UKSW wygrał w głosowaniu w ramach Budżetu Partycypacyjnego Warszawa 2019.

Zakłada on budowę instalacji do uprawiania nowoczesnej aktywności fizycznej, jaką jest street workout. Zarówno studenci, jak i mieszkańcy osiedla Młociny, będą mogli korzystać ze sprzętu umieszczonego na kampusie przy ulicy Wóycickiego. Autorem projektu jest mgr Artur Konior – kierownik SWF UKSW.

Urządzenia dostępne będą dla wszystkich chętnych 7 dni w tygodniu, od świtu do zmierzchu. Projekt pozwoli na jeszcze lepsze wykorzystanie terenu na kampusie, a także ma na celu aktywizację młodzieży studenckiej oraz innych osób, które zdecydują się na taką formę spędzania czasu wolnego. Ścieżka zdrowia będzie również alternatywą dla zamkniętych siłowni i klubów fitness oraz stanie się miejscem spotkań mieszkańców Bielan.

Całkowity koszt projektu szacowany jest na 55 600, 00 złotych.