FLAGAwiszcaPOLFLAGAPOLSKAFLAGAPOLSKAProfesor dr hab. Marek Kornat - wykładowca UKSW na wydziale Prawa i Administracji kilka dni temu został uhonorowany odznaką szefa dyplomacji Bene Merito.

Otrzymana nagroda to wyraz podziękowania za szczególne zasługi w propagowaniu polskiej historii poza granicami naszego kraju oraz jej oddziaływaniu na historię światową.

Profesor dr hab. Marek Kornat zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi historii najnowszej, dyplomacji II Rzeczypospolitej oraz polskiej myśli politycznej XIX i XX wieku, a także badanami nad sowietologią. Od 2000 roku jest zatrudniony w Instytucie Historii PAN w Zakładzie Dziejów Systemów Totalitarnych i II Wojny Światowej. Od 2008 pracuje na stanowisku kierownika Katedry Historii Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Nagroda Bene Merito to odznaka przyznawana od 2009 roku przez Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej za szczególne zasługi na rzecz działalności we wzmacnianiu pozycji Polski za granicą.

ProfesorKORNAT

fot. www.katedra.uksw.edu.pl