foto_05.jpg
FLAGAwiszcaPOLFLAGAPOLSKAFLAGAPOLSKAProfesor dr hab. Marek Kornat - wykładowca UKSW na wydziale Prawa i Administracji kilka dni temu został uhonorowany odznaką szefa dyplomacji Bene Merito.

Otrzymana nagroda to wyraz podziękowania za szczególne zasługi w propagowaniu polskiej historii poza granicami naszego kraju oraz jej oddziaływaniu na historię światową.

Profesor dr hab. Marek Kornat zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi historii najnowszej, dyplomacji II Rzeczypospolitej oraz polskiej myśli politycznej XIX i XX wieku, a także badanami nad sowietologią. Od 2000 roku jest zatrudniony w Instytucie Historii PAN w Zakładzie Dziejów Systemów Totalitarnych i II Wojny Światowej. Od 2008 pracuje na stanowisku kierownika Katedry Historii Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Nagroda Bene Merito to odznaka przyznawana od 2009 roku przez Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej za szczególne zasługi na rzecz działalności we wzmacnianiu pozycji Polski za granicą.

ProfesorKORNAT

fot. www.katedra.uksw.edu.pl

 

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje