medycyna gratulacje minUtworzenie na UKSW Wydziału Medycznego zostało docenione przez Marka Kuchcińskiego, marszałka Sejmu RP oraz kard. Zenona Grocholewskiego, emerytowanego prefekta Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

Ksiądz Rektor dobrze wie, jak bardzo leżą mi na sercu uczelnie i wydziały medyczne oparte na antropologii chrześcijańskiej, zwłaszcza w dzisiejszej rzeczywistości. Stąd moje zadowolenie i gratulacje – napisał w liście do Rektora UKSW kardynał Grocholewski z Watykanu. W dalszej części pisma, przypominając słowa Prezydenta RP oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o chrześcijańskim fundamencie naszej uczelni, Ksiądz Kardynał zaznaczył: Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że chodzi o kierunek studiów, który jest bardzo wymagający, zarówno w aspekcie ekonomicznym jak i kadrowym. Poza tym, chodzi o dziedzinę wiedzy, w której — w wymiarze etycznym starają się dominować różne ideologie, niemające z nauką wiele wspólnego, oparte na relatywizmie etyczno-moralnym, godzące w godność osoby ludzkiej, z czym i Wasz Wydział będzie się musiał konfrontować.

Kardynał Grocholewski błogosławiąc działaniom władz Uniwersytetu zapewnił jednocześnie o swoim wsparciu modlitewnym, by nowy Wydział przepojony był umiłowaniem człowieka i prawdy o nim, by odważnie i hojnie przyczyniał się do budowania autentycznego dobra, do prawdziwego postępu w służbie potrzebującym.

Życzenia udanej i jak najszybszej realizacji ambitnego projektu przekazał na ręce Rektora UKSW marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Obecne czasy dynamicznych przemian oraz nieustającego postępu wymagają nie tylko stałego edukacyjnego rozwoju, lecz także chrześcijańskiej refleksji. Dlatego trzeba zrobić wszystko, by polskie uczelnie były miejscem, z którego promieniować będzie nowoczesna myśl pogłębiona o humanitarne zasady oraz idee bliskie rodzimej tradycji. Szczególnie w zawodach medycznych potrzebna jest solidna wiedza, jak również otwarte serce – podkreślił Marszałek Sejmu RP.

Marszaek sejmu gratulacje

grocholewski gratulacje1