foto_08.jpg
medycyna gratulacje minUtworzenie na UKSW Wydziału Medycznego zostało docenione przez Marka Kuchcińskiego, marszałka Sejmu RP oraz kard. Zenona Grocholewskiego, emerytowanego prefekta Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

Ksiądz Rektor dobrze wie, jak bardzo leżą mi na sercu uczelnie i wydziały medyczne oparte na antropologii chrześcijańskiej, zwłaszcza w dzisiejszej rzeczywistości. Stąd moje zadowolenie i gratulacje – napisał w liście do Rektora UKSW kardynał Grocholewski z Watykanu. W dalszej części pisma, przypominając słowa Prezydenta RP oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o chrześcijańskim fundamencie naszej uczelni, Ksiądz Kardynał zaznaczył: Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że chodzi o kierunek studiów, który jest bardzo wymagający, zarówno w aspekcie ekonomicznym jak i kadrowym. Poza tym, chodzi o dziedzinę wiedzy, w której — w wymiarze etycznym starają się dominować różne ideologie, niemające z nauką wiele wspólnego, oparte na relatywizmie etyczno-moralnym, godzące w godność osoby ludzkiej, z czym i Wasz Wydział będzie się musiał konfrontować.

Kardynał Grocholewski błogosławiąc działaniom władz Uniwersytetu zapewnił jednocześnie o swoim wsparciu modlitewnym, by nowy Wydział przepojony był umiłowaniem człowieka i prawdy o nim, by odważnie i hojnie przyczyniał się do budowania autentycznego dobra, do prawdziwego postępu w służbie potrzebującym.

Życzenia udanej i jak najszybszej realizacji ambitnego projektu przekazał na ręce Rektora UKSW marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Obecne czasy dynamicznych przemian oraz nieustającego postępu wymagają nie tylko stałego edukacyjnego rozwoju, lecz także chrześcijańskiej refleksji. Dlatego trzeba zrobić wszystko, by polskie uczelnie były miejscem, z którego promieniować będzie nowoczesna myśl pogłębiona o humanitarne zasady oraz idee bliskie rodzimej tradycji. Szczególnie w zawodach medycznych potrzebna jest solidna wiedza, jak również otwarte serce – podkreślił Marszałek Sejmu RP.

Marszaek sejmu gratulacje

grocholewski gratulacje1

grocholewski gratulacje2

 

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje