hansen umowaJuż za 1,5 roku na terenie kampusu UKSW przy ul. Wóycickiego stanie hala sportowa, z której korzystać będą zarówno nasi studenci, jak i mieszkańcy Bielan.

25 lipca Jego Magnificencja Rektor ks. prof. Stanisław Dziekoński podpisał umowę na realizację inwestycji pt. „Budowa hali sportowej pod nazwą Centrum Sportowe Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie”, zawartą z firmą HELSEN s.c. Łukasz Wasielewski, Oleksandr Drozda.

Wartość kontraktu opiewa na kwotę 20 mln 50 tys. złotych. Zgodnie z zapisami umowy Wykonawca zrealizuje inwestycję do końca stycznia 2020 r. Inwestycja jest finansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Planowane Centrum Sportowe będzie budynkiem 3- kondygnacyjnym, mieszczącym między innymi salę o wymiarach 56m x 38 m, umożliwiającą gry zespołowe w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę, badmintona itp. Ponadto w hali przewidziane zostały pomieszczenia klubu sportowego ze strefami do ćwiczeń, aerobową, ciężarów, fitness oraz pomieszczenia gastronomiczne. Na I piętrze znajdą się trybuny dla widowni mieszczące 226 osób.

Budowa hali na terenie kampusu UKSW przy ul. Wóycickiego przyczyni się do zapewnienia właściwych warunków kształcenia studentów. Obiekt zaplanowano jako ogólnodostępny, funkcjonujący przez 7 dni w tygodniu. Umożliwi to korzystanie z obiektu nie tylko przez społeczność akademicką ale również mieszkańców północnych Bielan, co niewątpliwie przyczyni się do szerszej integracji społeczności lokalnej z akademicką.

HENSENSPORTOWE

IMG 5088 2