rektor palenieNa UKSW odbyła się konferencja pt. „Czy stać nas na palenie w pracy?", zorganizowana przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Wiceminister Zdrowia Zbigniew J. Król.

IMG 2190Uczestników i prelegentów powitali: ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW; dr Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP oraz dr Grzegorz Juszczyk, dyrektor NIZP-PZH.

Podczas konferencji poruszonych zostało wiele aspektów związanych z paleniem tytoniu w miejscu pracy.

Zakres tematyczny obejmie czynniki ekonomiczne: Ile kosztuje pracodawcę i pracownika palenie tytoniu?, organizacyjne Jak stworzyć miejsce pracy wolne od tytoniu? oraz kadrowe Jak zmotywować do rzucenia palenia i wspierać w tym procesie swoich pracowników?.

Konferencja zainaugurowała działania Pracodawców RP i NIZP-PZH w ramach realizacji ogólnopolskiego programu: Prowadzenie działań ograniczających problem używania wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych w zakładach pracy, finansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

IMG 2193  IMG 2234