polonia minJego Magnificencja, ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński uczestniczył w Kongresie 60 Milionów – Globalnym Zjeździe Polonii.

IMG 7657 kopiaKongres odbył się w dniach 30-31 sierpnia w Jasionce koło Rzeszowa.

Ksiądz Rektor wziął udział w jednym z paneli Kongresu i wygłosił wykład pt. Rola Kościoła w budowaniu wspólnoty wśród Polonii na wszystkich kontynentach.

Intencją przyświecającą organizatorom Kongresu było zdefiniowanie aktualnego statusu i charakteru współpracy między polskimi ośrodkami biznesowymi, naukowymi i kulturalnymi w kraju i za granicą oraz określenie wagi tej współpracy wraz z płynącymi z niej korzyściami.

Celem Kongresu jest integracja polskich środowisk biznesowych zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków.