Mobi minUKSW wraz z Instytutem Transportu Samochodowego utworzy, dedykowaną osobom niepełnosprawnym, usługę transportową typu "carsharing", która będzie przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu tego środowiska.

List intencyjny pomiędzy obiema instytucjami w sprawie utworzenia platformy transportowej został podpisany 3 września br.

Wkład Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w projekt związany będzie z opracowaniem i realizacją koncepcji programowej warstw systemowej usługi sieciowej oraz utworzeniem dla niej podsystemu analizy danych i wspomagania podejmowania decyzji.

- Jako uczelnia wyższa jesteśmy otwarci na wszelkie innowacje. Chcemy przy tym likwidować bariery uniemożliwiające osobom niepełnosprawnym aktywne uczestniczenie w życiu społecznym. Jedną z takich przeszkód jest brak specjalistycznej mobilności. Jestem przekonany, że współpraca z Instytutem transportu Samochodowego jest fundamentem jakże potrzebnego przedsięwzięcia, które łączy w swojej idei ludzi – podkreśliślił rektor naszej Uczelni.

Wkład Centrum Usług Motoryzacyjnych dla Osób Niepełnosprawnych działającego przy Instytucie Transportu Samochodowego związany będzie z kompetencjami i doświadczeniem pracowników (m.in. psychologów transportu, instruktorów nauki jazdy, lekarzy orzeczników, diagnostyków samochodowych, naukowców).

Zgodnie z założeniami platforma zwana roboczo "Mobi-ON" będzie świadczyła pilotażowe usługi transportowe w Warszawie, w pierwszej kolejności na dziesięciu pojazdach ITS dostosowanych do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.