foto_05.jpg
Flaga polska MRektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński oraz koordynator MCDMiM UKSW, ks. prof. Henryk Skorowski zapraszają na spektakl słowno-muzyczny, który odbędzie się na UKSW 17 września o godz. 18:00. 

Spektakl zorganizowany w 79 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę odbedzie się w Auli Jana Pawła II na kampusie przy ul. Dewajtis 5.

Wystąpią wybitni artyści scen warszawskich: Bogumiła Dziel-Wawrowska, Joanna Stefańska-Matraszek, Małgorzata Piszek, Julia Mańkowska, Piotr Rafałko, Robert Szpręgla, Jarosław Jekiełka, Tomasz Kirszling, Tadeusz Melon, Krzysztof Szczotka i ks. dr Krzysztof Niegowski.

Podczas spektaklu zostaną wykonane utwory, pieśni i piosenki polskich kompozytorów, a także wiersze patriotyczne. Całość dopełni słowo wiążące, które przybliży historię Narodu polskiego, który różnymi drogami, przez zabory, powstania, Syberię, tajgę, stepy, Łubiankę, Katyń szedł ku niepodległości.

Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Na widowisko zapraszają:

Jego Magnificencja ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski SDB, koordynator Międzynarodowego Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru "Wiwat" oraz Narodowe Centrum Kultury, które współfinansuje projekt w ramach programu “Kultura – Interwencje 2018”.

Zaproszenie - pobierz

 

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje