foto_05.jpg
Eu ChristiZbliża się II Międzynarodowy Kongres Ruchu Europa Christi z udziałem europejskich naukowców i polityków. Pierwszy panel pn. Kościół w Europie odbędzie się na UKSW 15 października br.

Kongres odbędzie się w dn. 14 – 22 października 2018 r. w Częstochowie, Warszawie (UKSW, Sejm i Senat RP), Rzeszowie, Lublinie, Łodzi i Krakowie. W Roku 100-lecia Niepodległości Polski i 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową uczestnicy kongresu będą obradować pod hasłem „Wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II”.

W wymienionych miastach odbędzie się pięć obszernych paneli tematycznych, poświęconych m.in. prawu i ekonomii w kontekście wartości europejskich, rechrystianizacji Europy, roli rodziny. O najważniejszych sprawach Europejczyków będą dyskutować przedstawiciele środowisk katolickich, uniwersyteckich, a także politycy, w tym premier Polski i Węgier, przedstawiciele Rządu RP, europejscy parlamentarzyści.
Program Pobierz

Ruch „Europa Christi”, zainicjowany przez honorowego redaktora naczelnego tygodnika Niedziela ks. dr. Ireneusza Skubisia, ma na celu "przywracanie mieszkańcom Starego Kontynentu świadomości, że Europa Christi to drugie imię Europy. To imię nie może ulec zapomnieniu. Tożsamość Europy została zbudowana na filozofii greckiej, prawie rzymskim i na Ewangelii Jezusa Chrystusa. Krzyż Chrystusa jest wielkim i niezatartym znakiem kultury chrześcijańskiej. Poprzez Kongres Europa Christi pragniemy też zwrócić uwagę mieszkańców Europy, że są nas, chrześcijan, miliony i że nasza krucjata w obronie krzyża w Europie może być bardzo skuteczna".

kongres ruchu europa christi 791x1030

 

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje