studenci_podstrony_5.jpg
swieczkiZ głębokim żalem żegnamy dr. Pawła Skalskiego, wieloletniego pracownika Biblioteki Głównej UKSW, który przyczynił się do komputeryzacji Biblioteki, a także skatalogowania zbiorów specjalnych.

Śp. Paweł Skalski był absolwentem Wydziału Kościelnych Nauk Historycznych i Społecznych ATK. Po skończeniu studiów w 1992 roku zatrudnił się w Bibliotece ATK, dochodząc w ciągu lat do stanowiska kustosza bibliotecznego. 

Na początku swej pracy w Bibliotece ATK odegrał kluczową rolę w jej komputeryzacji oraz we wprowadzeniu komputerowego katalogowania zbiorów. Ostatnio główny zakres jego zadań w Bibliotece dotyczył opieki oraz prac badawczych nad starodrukami oraz historycznymi księgozbiorami.  Odpowiadał za realizację projektów wynikających z dofinansowania Biblioteki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Działalności Upowszechniającej Naukę (DUN) oraz Społecznej Odpowiedzialności Nauki (SON). Współtworzył, we współpracy z pracownikami Wydziału Nauk Humanistycznych, cyklicznie organizowane Dni Książki Dawnej na UKSW.

Cała społeczność akademicka łączy się w smutku i modlitwie.

 

nekrolog P Skalski

 

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje