studenci_podstrony_5.jpg
swieczkiZ głębokim żalem żegnamy dr. Pawła Skalskiego, wieloletniego pracownika Biblioteki Głównej UKSW, który przyczynił się do komputeryzacji Biblioteki, a także skatalogowania zbiorów specjalnych.

Śp. Paweł Skalski był absolwentem Wydziału Kościelnych Nauk Historycznych i Społecznych ATK. Po skończeniu studiów w 1992 roku zatrudnił się w Bibliotece ATK, dochodząc w ciągu lat do stanowiska kustosza bibliotecznego.

Na początku swej pracy w Bibliotece ATK odegrał kluczową rolę w jej komputeryzacji oraz we wprowadzeniu komputerowego katalogowania zbiorów. Ostatnio główny zakres jego zadań w Bibliotece dotyczył opieki oraz prac badawczych nad starodrukami oraz historycznymi księgozbiorami.  Odpowiadał za realizację projektów wynikających z dofinansowania Biblioteki Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Działalności Upowszechniającej Naukę (DUN) oraz Społecznej Odpowiedzialności Nauki (SON). Współtworzył, we współpracy z pracownikami Wydziału Nauk Humanistycznych, cyklicznie organizowane Dni Książki Dawnej na UKSW.

Cała społeczność akademicka łączy się w smutku i modlitwie.

nekrolog P Skalski

UKSW WEB

tel. centrala 22 561 88 00

ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.

UKSW Facebook
UKSW YouTube