studenci_podstrony_4.jpg

miniatura stypendyściSiedmiu studentów Uniwersytetu znalazło się w gronie laureatów stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2021/2022.

Stypendium w wysokości 17 000 zł zostało przyznane 432 studentom za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne oraz sportowe. Kandydatury z całej Polski wyłonił zespół ekspertów reprezentujących poszczególne dziedziny nauki i sztuki. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie:

Weronika Gąsiorowska  i Martyna Sioch – studentki psychologii, Tomasz  Bojanowski i Michał Wołotowski studiujący prawo, Maciej Kiliszek – student prawa kanonicznego, Michał Jan Jędrek – student kierunku lekarskiego oraz Dariusz Kowaluk studiujący komunikację medialno-marketingową.

– Stypendium jest niewątpliwie dużym wyróżnieniem, a także dowodem na to, że ciężka praca przynosi efekty. Takie osiągnięcie daje motywację do dalszych działań na gruncie naukowym – mówi Tomasz Bojanowski.

Głównym obszarem zainteresowań młodego stypendysty jest postępowanie karne, organy ochrony prawnej oraz prawa człowieka. Publikuje też artykuły, realizuje projekty badawcze, a także pracuje w kancelarii adwokackiej.

Pracą naukową już na drugim roku studiów zainteresowała się również Weronika Gąsiorowska.  Już wtedy wiedziała, że chce rozwijać się w tym kierunku.

– Publikacja artykułu i otrzymanie stypendium  to zwieńczenie moich dążeń i sukces, z którego jestem dumna – cieszy się studentka psychologii.

Michał Jan Jędrek, student kierunku lekarskiego na Wydziale Medycznym. Collegium Medicum UKSW, podkreśla, że pogłębianie wiedzy naukowej niejednokrotnie wiązało się z dużym stresem, nieprzespanymi nocami, ale też z wieloma wspaniałymi momentami, których nigdy nie zapomni.

– Wiadomość, że zostałem stypendystą utwierdziła mnie w przekonaniu, iż mimo wielu przeciwności warto było się im przeciwstawić – zauważa student, który już od dzieciństwa marzył o zawodzie lekarza.

Natomiast Macieja Kiliszka tak bardzo zainteresowała książka „Dokumenty soborów powszechnych”, że postanowił studiować prawo kanoniczne. Stypendium jest dla niego dużym wyróżnieniem, ale i powodem do wdzięczności osobom wspierającym go na drodze naukowej.

– Cieszę się, że moja praca została doceniona, a nagroda finansowa zawsze studentowi się przyda. Było bardzo miło, gdy podeszli do mnie moi wykładowcy i pogratulowali  mi. Dziękuję też wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. To nie tylko moje osiągnięcie – tłumaczy Maciej Kiliszek.

Podziękowania za wsparcie i motywowanie do nauki składa też Michał Wołotowski. Stypendysta jest wdzięczny społeczności akademickiej, a szczególnie opiekunowi Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego i Praw Człowieka UKSW. Gratyfikację finansową zamierza przeznaczyć na dalszą edukację.

– Informację o przyznaniu wyróżnienia odebrałem z dużą satysfakcją. Stanowi ono wynik mojej dotychczasowej pracy oraz zaangażowania naukowego. Pieniądze ze stypendium pozwolą mi w przyszłości zrealizować plany o wyjeździe do zagranicznego instytutu, jak również podszlifować język angielski – mówi student V roku prawa.

Stypendystom gratulujemy wybitnych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Weronika Gąsiorowska

Tomasz Bojanowski

Michał Jędrek

Michał Jan Jędrek

Kiliszek

Maciej Kiliszek

Michał Wołotowski

dariusz kowaluk

Dariusz Kowaluk

UKSW WEB

tel. centrala 22 561 88 00

ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.

UKSW Facebook
UKSW YouTube