studenci_podstrony_4.jpg

Emilia JankowskaZwyciężczynią konkursu Index Investment Challenge została studentka UKSW Emilia Jankowska.  

Index Investment Challenge (IIC) to największy plebiscyt inwestycyjny dla studentów z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się dziesięcioro najlepszych inwestorów wyłonionych w trakcie dwumiesięcznej rozgrywki. Finaliści rywalizowali o jak najwyższą stopę zwrotu, mając do dyspozycji akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Zwyciężczynią została Emilia Jankowska z Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW, która uzyskała stopę zwrotu wynoszącą 23,18%. Nagrodę odebrala podczas Gali Finałowej 6. edycji IIC.

– Wygrana jest dla mnie dodatkową motywacją, aby dalej rozwijać się w tej dziedzinie. Mam nadzieję, że ta nagroda utwierdzi w przekonaniu inne kobiety, że pozornie męski świat jest szeroko otwarty dla pań. To właśnie im chciałabym zadedykować mój sukces – mówi Emilia Jankowska.

Jak przyznaje, największym wyzwaniem podczas konkursu były dynamiczne zmiany na rynku. Do końca rozgrywki zastanawiała się, jaką strategię przyjąć.  – Zaufałam też swojej intuicji, która okazała się jak najbardziej słuszna – dodaje studentka.

Nasza studentka już w szkole średniej brała udział w konkursie o podobnym charakterze, jednak wtedy nie udało się jej osiągnąć spektakularnych wyników. Na studiach chciała wykorzystać kolejną szansę. Do udziału w konkursie zachęcił ją mąż, który też interesuje się tematami ekonomicznymi.

Emilia Jankowska studiuje pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na UKSW, a w wolnym czasie zgłębia mechanizmy inwestowania. Jak zauważa, obie te dziedziny mają ze sobą wiele wspólnego. – Jeden kierunek z drugim nie wyklucza się, niektóre przedmioty okazują się bardzo przydatne, by zrozumieć to, co dzieje się na rynkach giełdowych – tłumaczy.

Studentka UKSW jest również żoną i mamą półtorarocznego dziecka. Bliscy pomagają jej łączyć naukę z życiem rodzinnym.

– Na bardzo dużą pomoc mogę liczyć ze strony męża i teściowej. Mimo tego, że nie jest łatwo i codziennie spotykamy się z różnymi przeciwnościami losu, to wydaje mi się, że całkiem nieźle sobie radzimy – opowiada.

W przyszłości chciałaby dalej inwestować w swój rozwój. – To zawsze przynosi zysk w dłuższej czy krótszej perspektywie – podsumowuje zwyciężczyni konkursu Index Investment Challenge (IIC).

Emilia Jankowska

 

     

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje