studenci_podstrony_4.jpg
porozumienie 202207Wspólna realizacja projektów naukowych, badawczych i dydaktycznych to główne założenia umowy o współpracę między UKSW a Instytutem De Republica.

Porozumienie, podpisane przez rektora UKSW, ks. prof. dr. hab. Ryszarda Czekalskiego oraz dyrektora Instytutu De Republica, dr. hab. Bogumiła Szmulika, prof. ucz. zakłada zgłaszanie propozycji, wspólnej realizacji przedsięwzięć naukowych, badawczo-rozwojowych oraz edukacyjnych w zakresie badań i projektów naukowych.

– Cieszę się, że mogę podpisać porozumienie z Instytutem. Liczymy na owocną i daleko idącą współpracę – powiedział ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

Instytucje będą wspólnie opracowywać projekty w konkursach krajowych i międzynarodowych, a także organizować konferencje naukowe, debaty oraz sympozja z różnych dziedzin nauki.

– Współpraca obejmie realizowanie projektów naukowych czy edukacyjnych. Wspólnie zajmiemy się organizacją wydarzeń rocznicowych, naukowych oraz wydawniczych. Chcemy wesprzeć Uniwersytet w tych działaniach – dodał dr hab. Bogusław Szmulik, prof. ucz.

Instytut De Republica to ośrodek, którego zadaniem jest wsparcie i popularyzacja rodzimych projektów z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, a w szczególności tych, które odwołują się do idei państwowości. Instytucja organizuje ogólnopolskie i międzynarodowe spotkania, konkursy dla młodzieży i dorosłych o tematyce polskiego dziedzictwa historycznego czy kulturowego. Ośrodek współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi uczelniami wyższymi oraz instytutami badawczymi.

porozumienie 20220704

Na zdjęciu od lewej: rektor UKSW ks prof. dr hab. Ryszard Czekalski, dyrektor Instytutu De Republica, dr hab. Bogumił Szmulik, prof. ucz oraz prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej, ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz.

UKSW WEB

tel. centrala 22 561 88 00

ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.

UKSW Facebook
UKSW YouTube