studenci_podstrony_4.jpg
umowa ifpsW obecności ministra edukacji i nauki porozumienie między Uniwersytetem a Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach podpisali rektor UKSW oraz dyrektor Instytutu.

– Medycyna w murach naszego Uniwersytetu rozwija się od trzech lat. Jesteśmy na etapie podpisywania różnych umów, dzięki którym studenci kierunku lekarskiego i pielęgniarstwa na UKSW staną się dobrymi medykami. Nie ma lepszego ośrodka słuchu na świecie. Nasi studenci będą mogli zetknąć się tutaj ze światową nauką, światową medycyną – powiedział ks. prof. Ryszard Czekalski. – Cieszę się, że umowa zostanie podpisana w obecności pana ministra, który wspiera nas w różnych projektach naukowych, a szczególnie w rozwoju nauk medycznych na UKSW – dodał Rektor UKSW.

ifps1

Na zdjęciu od lewej: rektor UKSW, ks. prof. Ryszard Czekalski i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, prof. Henryk Skarżyński

Umowa między Uczelnią a instytucją dotyczy współpracy badawczo-dydaktycznej w zakresie nauk medycznych, a także rozwoju naukowego między ośrodkami. 

– Stanowimy wysokospecjalistyczne zaplecze, a kontakt z zespołami uniwersyteckimi daje szansę na interdyscyplinarne, ciekawe projekty naukowe  – powiedział prof. Henryk Skarżyński.

ifps2

Powitanie uczestników spotkania przez prof. Henryka Skarżyńskiego

Podczas spotkania, z udziałem ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka, odbyła się prezentacja urządzeń do badań przesiewowych słuchu, wzroku, mowy, smaku, węchu i równowagi u dzieci rozpoczynających edukację szkolną, a także konsultacji telemedycznych osób z wszczepionymi implantami ślimakowymi. Prof. Przemysław Czarnek odwiedził także Centrum Zaawansowanych Technik Operacyjnych w zakresie otochirurgii, rynochirurgii i fonochirurgii.

– Polska ma wybitne osiągnięcia, a należy do nich sukces prof. Skarżyńskiego i całego zespołu pracowników Światowego Centrum Słuchu. Znam osobiście pacjentów prof. Skarżyńskiego, którym pomógł. Dzisiejsze porozumienie to szansa dla Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz ministerstwa. Dzięki niemu będziemy mogli uściślić współpracę ze Światowym Centrum Słuchu – podkreślił minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek.

ifps4

Na zdjęciu: minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek

Podczas konferencji prasowej, która zwieńczyła wydarzenie, minister podkreślił wkład Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach w rozwoju nauk medycznych na UKSW. Zaznaczył, że współpraca światowych ośrodków medycznych to istotny element kształcenia studentów.

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu to wiodący polski instytut badawczy oraz specjalistyczny szpital, który zapewnia kompleksową opiekę osobom z uszkodzeniami narządu słuchu, głosu, mowy, równowagi i oddychania. W tym roku przypada 30. rocznica pierwszego w Polsce wszczepienia implantu ślimakowego oraz 20. rocznica pierwszej na świecie operacji przywracającej słuch pacjentowi z częściową głuchotą.

ifps3

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje