studenci_podstrony_4.jpg
stypendiummein2022Laureatami stypendium Ministra Edukacji i Nauki zostali dwaj badacze z UKSW: dr Igor Kilanowski oraz doktorant Rafał Borowy. Eksperci docenili ich osiągnięcia w dyscyplinie prawo kanoniczne.

– Ten naukowy sukces nie byłby możliwy gdyby nie absolutna wolność w działalności naukowej i organizacyjnej na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW. Nie byłby również możliwy, gdyby nie zespół naszego Koła Naukowego Regula iuris. Udowodniliśmy, wraz z naszymi opiekunami ks. prof. Markiem Stokłosą i ks. dr. Janem Dohnalikiem, że przyjęte przez nas metody działania przynoszą wymierne efekty – powiedział laureat dr Igor Kilanowski z Wydziału Prawa Kanonicznego.

Stypendia Ministra Edukacji i Nauki przyznawane są młodym naukowcom, którzy posiadają bogaty dorobek publikacji naukowych oraz prowadzą badania naukowe. W tegorocznej, 17. edycji konkursu wpłynęło 1719 wniosków. Równy dostęp do stypendiów, niezależnie od dyscypliny, zapewniło nowe podejście, które polegało na przyznawaniu w każdej z dyscyplin podobnej liczby stypendiów. Dzięki temu naukowcy konkurowali ze sobą w ramach danej dyscypliny, a nie całej dziedziny.

– Stypendium daje mi szansę na rozwój i prowadzenie zaawansowanych badań, a także stabilność finansową. Dzięki niemu mogę realizować badania i kwerendy zagraniczne, które wymagają znacznych środków finansowych – mówi mgr lic. Rafał Borowy, doktorant II roku Szkoły Doktorskiej UKSW. – Moje zainteresowania naukowe oscylują wokół prawa małżeńskiego materialnego oraz kanonicznej formy zawarcia małżeństwa. Prowadzone przeze mnie badania związane z pracą doktorską, ukierunkowały się w stronę przeszkody węzła małżeńskiego, postępowania w sprawie kanonicznego stwierdzenia domniemanej śmierci współmałżonka i porównywania tej procedury ze świeckim uznaniem osoby za zmarłą – dodał wyróżniony.

Tegoroczni laureaci stypendium Ministra Edukacji i Nauki prowadzą działalność naukową w ramach Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW. Działają także w Studencko-Doktoranckim Kole Naukowym Prawa Kanonicznego Regula iuris. W tym roku do grona stypendystów MEiN dołączył także student – Maciej Kiliszek.

Kwota przeznaczona na finansowanie wszystkich przyznanych przez ministerstwo stypendiów w 2022 roku wynosi 42 miliony złotych.

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje