studenci_podstrony_4.jpg
rekrutacja 2022 miniNiemal 13 000 kandydatów zgłosiło się na studia na naszej Uczelni. Najchętniej wybieranymi kierunkami są psychologia, kierunek lekarski, prawo, ekonomia oraz stosunki i prawo międzynarodowe.

Dzisiaj, 19 lipca, na indywidualnych kontach kandydatów zostały ogłoszone wyniki rekrutacji podstawowej na rok akademicki 2022/2023. Dzięki informacji w systemie IRK kandydaci wiedzą już, czy zostali zakwalifikowani na studia na UKSW. Do wyboru mają studia na 45 różnorodnych kierunkach kształcenia – od nauk humanistycznych, społecznych, po ścisłe, przyrodnicze oraz medyczne. Nowością w tegorocznej rekrutacji na UKSW są kierunki: chrześcijańska turystyka religijna (studia I stopnia) oraz bibliotekarstwo (studia II stopnia).

rekrutacjaa2023

– Zainteresowanie kandydatów poszczególnymi kierunkami studiów budzi naszą satysfakcję i prawdziwą radość. W tym roku wielu maturzystów zaufało naszej Uczelni i zarejestrowało się na poszczególne kierunki studiów. Największym zainteresowaniem cieszyła się psychologia, kierunek lekarski, ekonomia, stosunki i prawo międzynarodowe, zarządzanie publiczne, informatyka, socjologia, prawo, administracja i pedagogika – mówi prorektor ds. studenckich i kształcenia, dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz. – Systematycznie weryfikujemy programy kształcenia, oferujemy nowe kierunki, damy o jakość kształcenia. Staramy się, aby oferta studiów była dostosowana do potrzeb aktualnego i przyszłego  rynku pracy, a jednocześnie  pozwoliła na kształtowanie istotnych wartości w życiu współczesnego człowieka  – zaznacza.

W rekrutacji podstawowej, która  trwała od 7 czerwca do 8 lipca, zgłosiło się 12 764 kandydatów. W tym czasie chętni do studiowania na naszym Uniwersytecie mogli rejestrować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów, zapisywać na wybrane kierunki oraz dokonywać opłaty rekrutacyjnej. Szczegółowe dane, dotyczące statystyk tegorocznej rekrutacji znajdują się tutaj.

– Podczas tegorocznej rekrutacji wprowadziliśmy nowy system elektronicznej rejestracji na studia, który przez kilka miesięcy testowali pracownicy Biura Rekrutacji wraz z pracownikami Centrum Systemów Informatycznych. Można powiedzieć, że w kwestii organizacyjnej odnieśliśmy sukces – dodaje prorektor ds. studenckich i kształcenia, dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz.

Osoby, na których kontach widnieje status „zakwalifikowany”, mogą składać dokumenty na studia od 20 do 22 lipca. Dokładne dni oraz godziny są ustalane przez każdy z wydziałów. Informacja o miejscach przyjmowania dokumentów pojawi się na stronie Biura Rekrutacji UKSW.

Kandydaci, którzy na swoich kontach w systemie IRK znaleźli się na „liście rezerwowej”, mają jeszcze szansę zostać studentami naszej Uczelni. W tym przypadku oczekują na przesunięcie progu kwalifikacji lub wyraźny komunikat o możliwości złożenia dokumentów na studia, który 22 lipca pojawi się na ich indywidualnych kontach w systemie IRK. Wówczas będą mogli złożyć dokumenty w terminie podanym na kontach. Trzecia tura rekrutacji dla kolejnych osób z listy rezerwowej może nastąpić 26 lipca. Osoby o statusie „niezakwalifikowany” nie biorą udziału w dalszym procesie rekrutacji.

Rekrutacja dodatkowa na studia (na kierunki, na które nie zostały wypełnione limity miejsc) rozpocznie się 5 sierpnia i potrwa do 11 września.

Szczegółowe informacje o harmonogramie rekrutacji znajdują się tutaj.

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje