studenci_podstrony_4.jpg
nauka minNaukowcy z WBNŚ i WFCH UKSW zostali ekspertami Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

Zintegrowany System Kwalifikacji (ZSK) to ogólnopolski system opisujący i porządkujący kwalifikacje w jednym, powszechnie dostępnym rejestrze – Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji. ZSK określa także zasady i standardy potwierdzania funkcjonujących w nim kwalifikacji, co gwarantuje wysoką jakość certyfikatów zawodowych wydawanych w ramach systemu. 

Wszystkie kryteria określone w ustawie o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji spełnił zespół ekspertów UKSW w składzie: prof. dr hab. Marian Sułek, dr hab. Małgorzata Wszelaka-Rylik, prof.ucz., dr inż. Agnieszka Poniatowska, dr inż. Bartłomiej Macherzyński, dr inż. Dominik Wojewódka z Centrum Badawczo-Dydaktycznego Biotechnologii Środowiska i Biogospodarki WBNŚ UKSW oraz dr inż. Anna Matuszewska z Centrum Ekologii i Ekofilozofii WFCh UKSW.

Dzięki temu minister edukacji i nauki wpisał naszą Uczelnię na listę podmiotów uprawnionych do pełnienia funkcji zewnętrznego zapewniania jakości (PZZJ) wobec instytucji certyfikujących (IC) kwalifikacje rynkowe w grupie „gospodarowanie odpadami” z działu administracji rządowej „klimat”.

– Zadaniem takiego podmiotu jest wspieranie IC w odpowiednim prowadzeniu działań związanych z walidacją i certyfikowaniem kwalifikacji rynkowych. Jesteśmy jedyną Uczelnią, która została wpisana na listę PZZJ dla grupy „gospodarowanie odpadami” - wyjaśnia Beata Karpiuk, kierownik Centrum Wsparcia Dydaktyki UKSW.

Nasz Uniwersytet dysponuje odpowiednią kadrą, która jest przygotowana merytorycznie w zakresie działania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) i zasad walidacji oraz ma doświadczenie w prowadzeniu ewaluacji i audytów.

– Jako instytucja mamy uprawnienia do certyfikowania kwalifikacji rynkowej „Prowadzenie terapii środowiskowej dzieci i młodzieży". Obecnie jesteśmy w trakcie wpisania do Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji – kwalifikacji cząstkowej po studiach podyplomowych z edytorstwa. Zachęcam pracowników wszystkich wydziałów do inicjowania działań w zakresie kwalifikacji cząstkowych -rynkowych lub nadawanych po ukończeniu studiów podyplomowych – podsumowuje kierownik Centrum Wsparcia Dydaktyki UKSW.

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje