studenci_podstrony_5.jpg
Foto 22 07 25Rektor UKSW ks. prof. Ryszard Czekalski rozmawiał o współpracy z Polonią w USA z bp. dr. Witoldem Mroziewskim, biskupem pomocniczym diecezji Brooklyn-Nowy York, członkiem Rady Uczelni UKSW.

W poniedziałek Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odwiedził bp Witold Mroziewski, członek Rady Uczelni odpowiedzialny za współpracę międzynarodową oraz projekty na rzecz amerykańskiej Polonii.

Foto 22 07 25  Na zdjęciu rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski oraz biskup pomocniczy diecezji Brooklyn-Nowy Jork bp dr Witold Mroziewski

– Wielkim zaszczytem jest dla mnie pełnienie funkcji członka Rady Uczelni Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, tym bardziej, że jestem jedynym biskupem powołanym na to stanowisko w Polsce. Pragnę wspierać wielkie dzieło UKSW dzięki mojej działalności w Stanach Zjednoczonych, zarówno wśród Polonii, jak i wśród Amerykanów. Niezwykle istotne zadania przed nami. Planujemy promocję UKSW – jego osiągnięć badawczych oraz oferty edukacyjnej – w ośrodkach polonijnych w USA. Cieszę się, że mogę wspierać tę inicjatywę oraz wspierać UKSW w jego dalszym prężnym rozwoju – powiedział bp dr Witold Mroziewski.

UKSW wraz z Fundacją „Pro Polonia” podejmuje szereg inicjatyw na rzecz współpracy międzynarodowej i transatlantyckiej, prezentując ofertę edukacyjną oraz rezultaty prowadzonych w naszym Uniwersytecie badań, wśród polskiej diaspory. Dzięki tym działaniom Polacy zamieszkujący Europę Zachodnią, Stany Zjednoczone Ameryki oraz Polacy mieszkający na Wschodzie mogą podnosić swoje kompetencje zawodowe oraz nawiązywać trwałe relacje z Ojczyzną. Nabywanie nowych umiejętności oraz zdobywanie wykształcenia uznanego w Polsce pozwala na podejmowanie decyzji o powrocie do Ojczyzny.

– Uniwersytet musi wychodzić poza podstawowe ramy swojej działalności – mówi rektor ks. prof. Ryszard Czekalski. – Nasza misja wobec Polonii jest bardzo ważna, dlatego cieszę się, że w Radzie Uczelni zasiada bp Witold Mroziewski, który jak mało kto zna sytuację oraz potrzeby Polonii. Działalność w USA to kolejne pole do działań naszej społeczności. Mam świadomość, że oferta dla Polonii musi być poszerzana, choćby ze względu na to, że z samej Wielkiej Brytanii w 2020 roku aż o 176 tys. spadła liczba polskich emigrantów. Nasi Rodacy potrzebują solidnego wykształcenia, aby móc wrócić na polski rynek pracy. My, jako społeczność UKSW, chcemy odpowiadać na te potrzeby – dodał rektor UKSW.

Bp dr Witold Mroziewski pełni funkcję członka Rady Uczelni UKSW w kadencji 2020-2024, która odpowiada między innymi za strategię rozwoju uczelni, opiniuje najważniejsze akty prawa wewnętrznego oraz monitoruje gospodarkę finansową oraz zarządzanie uczelnią. W skład Rady Uczelni wchodzi trzech członków reprezentujących wspólnotę UKSW, są to: dr hab. Jan Cieciuch, prof. ucz., ks. dr Waldemar Cisło, prof. ucz., dr inż. Krzysztof Dziedzic, oraz trzech członków spoza wspólnoty uczelni, jako przewodniczący prof. Henryk Skarżyński, bp dr Witold Mroziewski oraz dr Piotr Jednaszewski. Ponadto, z urzędu, członkiem Rady jest każdorazowy przewodniczący Samorządu Studentów.

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje