studenci_podstrony_2.jpg
 PZU9972Pierwsi absolwenci pielęgniarstwa na Wydziale Medycznym. Collegium Medicum UKSW otrzymali w czwartek dyplomy ukończenia studiów oraz czepki – symbol włączenia do zawodu.

Absolwenci studiów pielęgniarskich na UKSW złożyli także przysięgę na wierność ideałom zawodowym. Akt złożenia przysięgi i nałożenia czepka jest symbolicznym zakończeniem studiów pierwszego stopnia i wstąpieniem do zawodu.

 PZU9972

– Jestem przekonany, że studia w murach Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego dały solidne podstawy zawodowe, które solidnie wykorzystacie w przyszłej pracy, a być może również dalszej karierze naukowej – mówił dziekan WMCM dr hab. n. med. Filip M. Szymański, prof. ucz. –  Przez cały tok studiów staraliśmy się pokazać, że chory, cierpiący człowiek potrzebuje nie tylko sprawnego i skutecznego leczenia, ale także cierpliwości w wysłuchaniu jego problemów, życzliwości i uśmiechu– dodał.

O tym, że jest to pierwsza w historii UKSW uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów na kierunku pielęgniarstwo.  przypomniał prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UKSW ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz.

 PZU9921

 – Ten dzień zapisuje się złotymi zgłoskami w historii naszego Uniwersytetu. Ale to także dzień radości dla naszych absolwentów, którzy jako pierwsi wstępują w szeregi pielęgniarek i pielęgniarzy. Życzę, abyście dalej w waszej pracy odkrywali pasję, talent i powołanie do służenia drugiemu człowiekowi – powiedział prorektor.

Czepki na głowy nowym pielęgniarkom nałożyła przewodnicząca Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych mgr Anna Dudzińska.

 – Dzięki umiejętnościom zdobytym na drodze kształcenia wiecie, że będziecie mieć wpływ na jakość życia pacjentów. Praca pielęgniarki jest zawodem wolnym i jest zawodem zaufania publicznego, który należy wykonywać odpowiedzialnie i zgodnie z etyką  – przypomniała.

 PZU9996

W uroczystości udział wzięła także Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz przedstawiciele mazowieckich szpitali klinicznych, a także kadra dydaktyczna oraz rodziny absolwentów.

Collegium Medicum UKSW powstał w 2019 r. Kształci studentów na kierunku lekarskim oraz kierunku pielęgniarstwo. Każdego roku do społeczność wydziału dołącza kolejnych 250 studentów. Collegium Medicum UKSW współpracuje ściśle z wieloma renomowanymi warszawskimi ośrodkami medycznymi. Bazę kliniczną dla studiów stanowią obecnie m.in. Międzyleski Szpital Specjalistyczny, Mazowiecki Szpital Bródnowski, Instytut Centrum Zdrowia Dziecka oraz Centralny Szpital Kliniczny MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie.

 PZU0035

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje