studenci_podstrony_4.jpg
 PZU0180 kopiaPrzedstawiciele czeskiej Narodowej Agencji Sportu odwiedzili w środę Uniwersyteckie Centrum Sportu. Delegacja zwiedziła obiekt i poznała sposoby wykorzystania przestrzeni sportowej.

Narodowa Agencja Sportu to czeska instytucja rządowa, która koordynuje politykę związaną z aktywnością fizyczną. Delegacja pod przewodnictwem prezesa Filipa Neussera przybyła do Warszawy na zaproszenie ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka. Wizyta była związana z czeską prezydencją w Radzie Unii Europejskiej, której jednym z priorytetów jest rozbudowa infrastruktury sportowej.

PZU0180

– Przedstawiciele Narodowej Agencji Sportu przebywają w Warszawie w celu wymiany doświadczeń. Gości najbardziej interesowało finansowanie sportu i to, jak z pieniędzy publicznych można wspierać inwestycje strukturalne. Chcieliśmy pokazać gościom, jak w praktyce wygląda wsparcie ministerstwa przy tworzeniu realnych obiektów, które dają możliwość uprawiania sportu konkretnym osobom. Pokazaliśmy także, jak wygląda finansowanie takich projektów – mówi Joanna Żukowska-Easton, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Goście zwiedzili przestrzeń sportową, m.in. boisko halowe, trybuny, salę fitness oraz siłownię. Poznali też szczegóły inwestycji oraz sposób finansowania i wykorzystania obiektu. Delegację przywitali prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UKSW ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz. oraz kierownik Studium Wychowania Fizycznego Artur Konior.

PZU0214 PZU0180

– Cieszę się, że mogliśmy zaprezentować nowoczesny obiekt, który służy nie tylko studentom naszego Uniwersytetu, ale także społeczności lokalnej z Bielan i Łomianek. Pokazaliśmy naszym gościom, w jaki sposób nasze centrum służy rozwijaniu aktywności sportowej i jak pozytywnie wpływa na zdrowie i kondycję fizyczną – podkreśla prof. Marek Stokłosa.

Czeska delegacja obok Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego odwiedziła także Stadion Narodowy.

PZU0041

Fot. Paweł Żulewski / UKSW

UKSW WEB

tel. centrala 22 561 88 00

ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.

UKSW Facebook
UKSW YouTube