studenci_podstrony_2.jpg
karpacz min„Jaka przyszłość nauk społecznych i humanistycznych?" – to tytuł panelu na XXXI Forum Ekonomicznym w Karpaczu, którego organizatorem był Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W dyskusji wzięła udział prorektor ds. studenckich i kształcenia UKSW, dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz.  

– Nauki społeczne i humanistyczne powinny uczyć studentów empatii, otwartości na potrzebujących w dobie gwałtownych zmian demograficznych, kryzysu klimatycznego oraz konfliktów zbrojnych – mówiła Prorektor UKSW.

karpaczNa zdjęciu uczestnicy panelu

W panelu prowadzonym przez dr. Bartosza Rydlińskiego z Wydziału Społeczno-Ekonomicznego UKSW podnoszone były także kwestie negatywnego skutku urynkowienia nauk społecznych i humanistycznych oraz potrzeby większych inwestycji na naukę i szkolnictwo wyższe, w tym na wynagrodzenia pracowników.

W panelu udział wzięli także prof. dr hab. Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w MEiN, pełnomocnik rządu ds. monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki, dr Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Nowej Lewicy, dr Frank Babinger, doradca prorektora ds. zatrudnienia i przedsiębiorczości na Uniwersytecie Complutense w Madrycie oraz Aneta Trojanowska, wiceprezes Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP.

Wśród publiczności oraz dyskutantów byli także studenci UKSW, którzy w ramach Forum Ekonomicznego odbywali swoje praktyki.

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje