studenci_podstrony_2.jpg
karpacz min„Jaka przyszłość nauk społecznych i humanistycznych?" – to tytuł panelu na XXXI Forum Ekonomicznym w Karpaczu, którego organizatorem był Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W dyskusji wzięła udział prorektor ds. studenckich i kształcenia UKSW, dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz.

– Nauki społeczne i humanistyczne powinny uczyć studentów empatii, otwartości na potrzebujących w dobie gwałtownych zmian demograficznych, kryzysu klimatycznego oraz konfliktów zbrojnych – mówiła Prorektor UKSW.

karpaczNa zdjęciu uczestnicy panelu

W panelu prowadzonym przez dr. Bartosza Rydlińskiego z Wydziału Społeczno-Ekonomicznego UKSW podnoszone były także kwestie negatywnego skutku urynkowienia nauk społecznych i humanistycznych oraz potrzeby większych inwestycji na naukę i szkolnictwo wyższe, w tym na wynagrodzenia pracowników.

W panelu udział wzięli także prof. dr hab. Włodzimierz Bernacki, sekretarz stanu w MEiN, pełnomocnik rządu ds. monitorowania wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki, dr Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, posłanka Nowej Lewicy, dr Frank Babinger, doradca prorektora ds. zatrudnienia i przedsiębiorczości na Uniwersytecie Complutense w Madrycie oraz Aneta Trojanowska, wiceprezes Rady Szkolnictwa Wyższego i Nauki ZNP.

Wśród publiczności oraz dyskutantów byli także studenci UKSW, którzy w ramach Forum Ekonomicznego odbywali swoje praktyki.

UKSW WEB

tel. centrala 22 561 88 00

ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.

UKSW Facebook
UKSW YouTube