studenci_podstrony_4.jpg
beat minRocznica beatyfikacji Patrona naszej Uczelni to dzień wdzięczności i dzień modlitw za dzieło Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - powiedział rektor, ks. prof. Ryszard Czekalski.

Rok temu, 12 września prymas Stefan Wyszyński, patron naszej Uczelni został ogłoszony błogosławionym. Wspominając to wydarzenie rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski podkreślił znaczenie tej rocznicy: – Wierzymy, jako społeczność Jego Uczelni, że bł. Stefan wstawia się za nami. Dzień wspomnienia beatyfikacji i dzień wspomnienia liturgicznego naszego Patrona, 28 maja, to wyjątkowy czas modlitwy o uświęcenie pracy studentów, doktorantów i wszystkich pracowników UKSW.

 relikwie

Relikwie błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego w kaplicy uniwersyteckiej na kampusie Dewajtis

 

Rektor UKSW podkreślił, że prymas Wyszyński jako arcybiskup warszawski wspierał rozwój Akademii Teologii Katolickiej, choć początkowo był bardzo nieufny wobec tego podmiotu. – Dziś wiemy, że jest orędownikiem naszych spraw w niebie. Razem z członkami społeczności akademickiej UKSW, proszę za wstawiennictwem bł. Stefana: Boże, czyń nas, jak uczyniłeś Błogosławionego Prymasa – na miarę naszych możliwości i talentów – narzędziami, przez które Twoja Opatrzność będzie mogła działać tu i teraz – dla żyjących pośród nas. Soli Deo!

Dekret beatyfikacyjny podczas mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 12 września 2021 r. ogłosił  kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jednocześnie błogosławioną ogłoszona została matka Elżbieta Róża Czacka.

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje