studenci_podstrony_4.jpg
beat minRocznica beatyfikacji Patrona naszej Uczelni to dzień wdzięczności i dzień modlitw za dzieło Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie - powiedział rektor, ks. prof. Ryszard Czekalski.

Rok temu, 12 września prymas Stefan Wyszyński, patron naszej Uczelni został ogłoszony błogosławionym. Wspominając to wydarzenie rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski podkreślił znaczenie tej rocznicy: – Wierzymy, jako społeczność Jego Uczelni, że bł. Stefan wstawia się za nami. Dzień wspomnienia beatyfikacji i dzień wspomnienia liturgicznego naszego Patrona, 28 maja, to wyjątkowy czas modlitwy o uświęcenie pracy studentów, doktorantów i wszystkich pracowników UKSW.

relikwie

Relikwie błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego w kaplicy uniwersyteckiej na kampusie Dewajtis

Rektor UKSW podkreślił, że prymas Wyszyński jako arcybiskup warszawski wspierał rozwój Akademii Teologii Katolickiej, choć początkowo był bardzo nieufny wobec tego podmiotu. – Dziś wiemy, że jest orędownikiem naszych spraw w niebie. Razem z członkami społeczności akademickiej UKSW, proszę za wstawiennictwem bł. Stefana: Boże, czyń nas, jak uczyniłeś Błogosławionego Prymasa – na miarę naszych możliwości i talentów – narzędziami, przez które Twoja Opatrzność będzie mogła działać tu i teraz – dla żyjących pośród nas. Soli Deo!

Dekret beatyfikacyjny podczas mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie 12 września 2021 r. ogłosił  kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jednocześnie błogosławioną ogłoszona została matka Elżbieta Róża Czacka.

UKSW WEB

tel. centrala 22 561 88 00

ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.

UKSW Facebook
UKSW YouTube