foto_07.jpg
uniwe OtwKonkurs literacko-plastyczny zorganizowany przez UO UKSW, Fundację Polską Raoula Follereau oraz Misyjnym Apostolstwem Chorych dzieci pod hasłem „Dzieci piszą listy do chorych” został rozstrzygnięty.

Jak zaznaczyli organizatorzy, wszystkie nadesłane rysunki i listy zasługują na nagrodę, wyrażają bowiem niesłychanie wiele dziecięcej troski i życzliwości dla tych, którym przyszło walczyć z chorobą. Zarówno listy, jak i prace plastyczne przygotowane z najwyższa starannością i talentem. Na nagrody zasługują dzieci, ale także rodzice i nauczyciele, którzy włączyli się w naszą doroczną akcję, stanowiąca część obchodów Światowego Dnia Chorego. Główną nagrodą, którą otrzymują wszyscy uczestnicy konkursu jest radość i wdzięczność dzieci ze szpitala im. prof. Bogdanowicza w Warszawie, które otrzymały listy.

W ramach konkursu przyznano cztery nagrody:

  • Nagrodę Rektora UKSW ks. prof. Stanisława Dziekońskiego otrzymały dzieci z Zespołu Szkół w Coniewie k. Góry Kalwarii
  • Nagrodę dyrektora Szpitala Dziecięcego im. prof. Bogdanowicza w Warszawie Małgorzaty Stachurskiej-Turos otrzymały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowej Soli
  • Nagrodę Sekretarza Krajowego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji ks. Kazimierza Szymczychy otrzymaly dzieci z Zespołu Szkół Katolickich w Zamościu
  • Nagrodę prezesa Fundacji Polskiej Raoula Follereau dra kazimierza Szałaty otrzymały dzieci zse Szkoły Podstawowej w Bychawie.

Ponadto przyznano wyróżnienia dla:

  • Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Opolu,
  • Świetlicy „Ciepły Kątek u Jezusa” w Międzyrzeczu,
  • Zespołu Szkół w Siedlinie k. Płońska
  • oraz dla Filii Szkoły Podstawowej w Witkowie.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania i gratulacje.

 

laurka    LIST z Coniewa2 

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje