foto_07.jpg
edukacja dorosliPrzemiana szkół wyższych w instytucje edukacji ustawicznej, otwarte na kształcenie dorosłych w różnym wieku – to jeden z tematów wywiadu, jakiego udzieliła prof. Barbara Baraniak serwisowi EPALE.

Profesor UKSW Barbara Baraniak jest wykładowcą na Wydziale Nauk Pedagogicznych, uznaną specjalistką od modeli i koncepcji kształcenia osób dorosłych, autorką i współautorką wielu prac naukowych. W wywiadzie dla serwisu EPALE mówi o wyzwaniach, jakie stoją przed kształceniem osób dorosłych w praktyce uniwersyteckiej. Jej zdaniem dynamiczne zmiany na współczesnym rynku pracy, spowodowane szybkim i szerokim dostępem uczących się podmiotów do nowych treści, metod i form pracy to czwarta rewolucja, oparta na cyfryzacji.

Czy ta rewolucja ma efekt niszczycielski, czy może wnieść pozytywne wartości dla różnych pokoleń pracowników? Okazją do dyskusji jest trwający Rok Kształcenia Dorosłych. Więcej w wywiadzie, zatytułowanym:  Kształcenie osób dorosłych w praktyce uniwersyteckiej.

 

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje