foto_05.jpg
paslekWspółpraca naukowo-dydaktyczna między UKSW a gminą Pasłęk dotyczyć będzie badań historycznych, archeologicznych oraz ochrony dziedzictwa kulturowego.

IMG 7093Umowę o współpracy podpisali 16 maja ks. prof. Stanisław Dziekoński, rektor UKSW oraz dr Wiesław Śniecikowski, burmistrz Pasłęka.

Umowa dotyczy poznania i spopularyzowania regionu, jego dziedzictwa kulturowego oraz wykorzystania tej wiedzy dla dobra publicznego. Podejmowane będą różne przedsięwzięcia badawcze w zakresie dokumentacji, konserwatorstwa i rewitalizacji w obszarze historycznym oraz krajobrazu kulturowego gminy Pasłęk. Organizowane będą również sympozja oraz konferencje naukowe, których efekty zostaną zawarte we wspólnych publikacjach. W ramach współpracy będą również podejmowane działania mające na celu promocję uczelni oraz regionu pasłęckiego.

Ponadto, podczas uroczystości podpisania porozumienia JM, ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński Rektor UKSW otrzymał medal okolicznościowy z okazji 25-lecia Samorządu Gminy Pasłęk.

Wyróżnienie wręczył burmistrz Pasłęka – dr Wiesław Śniecikowski.

IMG 7108  

 

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje