foto_06.jpg
min24 maja 2017 r. na UKSW odbyła sie ogólnopolska konferencja naukowa zorganizowana przez Katedrę Katechetyki Fundamentalnej i Historii Katechezy WT UKSW wraz z Kołem Naukowym Katechetyków.

DSC00311Podczas spotkania podjęto szereg zagadnień, które miały na celu usystematyzowanie wiedzy na temat nadchodzących zmian. Uroczystego otwarcia dokonał ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik. Następnie rozpoczęła się debata studentów i doktorantów, którzy wyrazili swoje obawy, a także nadzieje związane z reforma oświaty. Przedstawiony został wpływ reformy oświaty na katechezę (ks. dr Jarosław Kowalczyk PWT Wrocław), po którym nastąpiło historyczne wspomnienie wyzwań, przed jakimi stała katecheza wobec reform roku 1999 i 2009 (dr Aneta Rayzacher-Majewska WT UKSW).

Po krótkiej przerwie uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze zmianami dotyczącymi podręczników do religii (ks. dr Andrzej Kielian UPJPII). Z postawą katechety wobec reformy oświaty zaznajomiła dr Kamila Frejusz (Collegium Bobolanum). Konferencja zakończyła się przedstawieniem stanowiska szkół katolickich wobec reformy (ks. prof. dr hab. Adam Maj KUL JP2).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Komisja Wychowania Katolickiego KEP, którą reprezentował J.E. ks. bp Marek Mendyk, będący przewodniczącym KWK KEP. Swoja obecnością zaszczyciła uczestników Marzena Machałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, która rozwiała pojawiające się wątpliwości, wyrażając tym samym wdzięczność organizatorom za podjęty temat. Wśród grona słuchaczy nie zabrakło studentów i doktorantów WT UKSW, oraz licznie przybyłych katechetów.

DSC00313  DSC00348 

DSC00365  DSC00378

 

 

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje