foto_11.jpg
Logo2Fundacja Wolność i Demokracja oraz Instytut Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa Wydziału Teologicznego UKSW zapraszają na konferencję, która odbędzie się 4 października w Auli Jana Pawła II.

Projekt jest realizowany  w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod medialnym patronatem Telewizji Biełsat. Dotyczy współczesnych problemów związanych z propagandą medialną Rosji.

Swój udział zadeklarowali m.in. b. minister spraw zagranicznych Anna Fotyga, red. Agnieszka Romaszewska-Guzy (dyrektor TV Biełsat) oraz zaproszeni dziennikarze z 6 krajów: Białorusi, Estonii, Gruzji, Litwy Rosji i Ukrainy. W załączeniu program konferencji.

W ramach przedsięwzięcia przygotowano również 4 artykuły eksperckie - dr Magdaleny Butkiewicz, dr. Piotra Łuczuka, dr. hab. Piotra Drzewieckiego, prof. UKSW i dr hab. Grzegorza Łęcickiego, prof. UKSW. Są one dostępne na stronie http://wid.org.pl/?s=wojna+propagandowa, wraz z tłumaczeniami  na język angielski i rosyjski.

Program:

Godzina  9:30 – 10:00 – rejestracja gości

10:00 – powitanie z udziałem gości honorowych i władz uczelni oraz powitanie on-line przez Panią Minister Annę Fotygę.

10:30 – 11:00  I sesja Medialna polityka Rosji – historia i teraźniejszość

- wystąpienia i prezentacje  medioznawców z UKSW  

11:00 – 12: 30 Debata: Rosyjska wojna dezinformacyjna i propagandowa
- moderator: Piotr Drzewiecki (UKSW)
- uczestnicy: prof. Grzegorz Łęcicki - dziennikarz i publicysta, UKSW, Wacław Radziwinowicz – Gazeta Wyborcza, były korespondent GW w Moskwie, Pauluk Bykouski, autor kursów «Komputery i internet dla dziennikarzy», «Kompas dziennikarza w sieciach społecznościowych», «Bezpieczeństwo dziennikarzy. Media i prawa człowieka», Natalia Zubar, dziennikarka Maidan Monitoring Information Center, analityk, Olga Irisowa, politolog,  dziennikarka portalu i gazety "Moskowskij komsomolec", Vadim Kaznaczejeu – publicysta, wykładowca, autor książki „Płoszcza Kalinovskogo”

12:30 – 13:00 – przerwa kawowa

13:00 – 13:30 – II sesja Wojna propagandowa – wystąpienia i prezentacje dziennikarzy  Biełsatu

13:30 – 15:00 – debata: Wyzwania dla unijnej komunikacji strategicznej
Moderator:  Agnieszka Romaszewska (Biełsat TV)
- uczestnicy: Małgorzata Gosiewska, posłanka na Sejm RP, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, Wiktor Świetlik, dyrektor Programu III Polskiego Radia,  Jerzy Haszczyński,  kierownik działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”, Arkadij Babczenko, rosyjski pisarz i korespondent wojenny, uczestnik wojen czeczeńskich  jako żołnierz oraz wojny w Osetii Płd. jako korespondent wojenny. Uważany za jednego z twórców współczesnej prozy wojennej, Givi Gigitashvili, analityk, publicysta, Alaksandr Klaskouski - dziennikarz, publicysta, media ekspert. Autor koncepcji i pierwszy redaktor naczelny portalu naviny.by
 

Podczas konferencji  będzie działał „Salonik medialny” z udziałem dziennikarzy Telewizji Biełsat oraz studentów z Pracowni Podstawowych Technik Radiowo-Telewizyjnych UKSW.

Na stronie www.wid.org.pl będzie dostępna publikacja elektroniczna „Media – Rosja. Nowe zagrożenia propagandowe” w trzech wersjach językowych: po polsku, rosyjsku i angielsku.

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje