foto_06.jpg
Judyta 300x100UKSW oraz Katolicki Uniwersytet Pétera Pázmánya w Budapeszcie zapraszają na międzynarodową konferencję „Śladami św. Władysława".

Konferencja została objęta honorowym patronatem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Głównym bohaterem spotkania jest postać historyczna, zasłużona w historii Węgier i związana z Polską, Władysław I Święty, król Węgier z dynastii Arpadów, święty Kościoła katolickiego i patron Węgier.

Prelegenci z Polski i Węgier przybliżą uczestnikom konferencji postać Władysława I Świętego zarówno z okresu jego życia i panowania, jak i wpływu jego spuścizny na dzieje Europy Środkowo-Wschodniej, aż po dzieje najnowsze. Wśród mówców m.in.: ks. prof. Waldemar Graczyk, prof. László Veszprémy, prof. Jolanta Marszalska, ks. dr Zoltan Lukacsi, prof. Antoni Dudek, dr Maciej Szymanowski, prof. Sandor Oze.

Konferencja odbędzie się we wtorek 10 października 2017 r. w kampusie UKSW, ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie (sala 201, bud. 23). Początek o godz. 9.00.


Program konferencji - pobierz

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje