GDPR Zapraszamy na konferencję naukową Polskie Forum e-Liderów Kościoła katolickiego, organizowaną 22 marca przez Wydział Prawa i Administracji oraz Naukowe Centrum Prawno-Informatyczne.

Konferencja została pomyślana jako dyskusja w gronie wybitnych specjalistów nad aktualnymi wyzwaniami związanymi z reformą systemu ochrony danych osobowych dokonywaną przez Unię Europejską, w obliczu których stoją przedstawiciele Kościoła katolickiego w Polsce. Celem konferencji będzie zatem dokonanie przeglądu postanowień unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych, które mają istotny wpływ na przetwarzanie danych osobowych m.in. w parafiach, kuriach diecezjalnych, zgromadzeniach zakonnych, czy sądach biskupich. Ponadto zorganizowane Forum z pewnością będzie sprzyjać lepszemu przygotowaniu osób zaangażowanych w działalność Kościoła do stawianych przed nimi wymogów prawnych w tym względzie.