foto_06.jpg
piel7 marca na WNHiS, prawie 200 pielęgniarek i pielęgniarzy z całej Polski uczestniczyło w konferencji pt. "Pielęgniarstwo w Polsce - poszukiwania etosu zawodu zaufania publicznego".

Wydarzenie uświetnili przedstawiciele organizacji pielęgniarskich w Polsce, w tym Pani Zofia Małas - prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Konferencja stanowiła briefing postbadawczy Zespołu Pracowni Badawczej Polskiego Pomiaru Postaw i Wartości. Badanie etosu pielęgniarskiego jest kolejnym już procesem badawczym dotyczącym zagadnień socjologii i deontologii zawodów w Polsce, jaki podjęli socjologowie z PPPiW. Wcześniej ukazały się opracowania dotyczące etosu polskich przedsiębiorców oraz urzędników administracji centralnej i samorządowej. Pracownią Badawczą Polskiego Pomiaru Postaw i Wartości (PPPiW) na UKSW kieruje ks. prof. dr hab. Sławomir H. Zaręba, natomiast jego zastępcą jest dr Marcin Zarzecki.

Wyniki i analizy zostały ujęte w publikacji pt. Powołanie jako imperatyw zawodowy. Etos polskich pielęgniarek w badaniach socjologicznych, pod redakcją Jolanty Łodzińskiej, Sławomira H. Zaręby i Marcina Zarzeckiego.

Photo1

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje