stmcW dniach 15-16 maja 2018 r. WNHiS zaprasza na konferencję naukową i wykłady mistrzowskie w ramach kolejnej edycji Social Thought Master pt. Człowieczeństwo i kultura w czasach przemian cywilizacyjnych.

Człowiek, jego podmiotowość i kultura to fundamentalny przedmiot wszystkich nauk humanistycznych, ze społecznymi włącznie. Analiza i interpretacja tak zarysowanego zakresu refleksji ma długą tradycję, najpierw na gruncie filozofii, a potem także nauk szczegółowych. Warto i dzisiaj postawić pytanie o tę złożoną relację człowieczeństwa i kultury. Celem konferencji jest spojrzenie na te kwestie z perspektywy realizmu krytycznego i morfogenetycznej „ramy wyjaśniającej”. Szczególną uwagę zostanie zwrócona na doprecyzowanie samego pojęcia podmiotowości i człowieczeństwa, a w szczególności na trzy aspekty:
- pedagogiczny: systemu edukacji,
- ekonomiczny: przemian kapitalizmu,
- filozoficzno-socjologiczny: kultury w procesie przemian technologicznych.

Obrady każdej sesji będą poprzedzone wykładami mistrzowskimi prof. Margaret S. Archer
- “Morphogenesis and the Structuring of Social Institutions; the Example of State Educational Systems”
- “Humanity and Reality: Millennial Contradictions”
- “The Generative Mechanism underlying Digitalization”

Swoją obecność potwierdzili także: prof. Paul Dembiński, prof. Wiesław Gumuła, prof. Marek Rembierz, dr Roberto Scalon, prof. Anna Śliz, prof. Bogusław Śliwerski, prof. Marek S. Szczepański.

Zapraszamy do udziału aktywnego (z referatami) i biernego.

Języki konferencji: polski i angielski – zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/socialthoughtmastercourses/

Zgłoszenia referatów w języku polskim lub angielskim przyjmowane będą do 6 kwietnia 2018 r.

Terminy:
Zgłoszenia referatów w języku polskim lub angielskim: do 6 kwietnia 2018 r. formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://goo.gl/forms/Ht8uA6RL3y6K0aQk2
Informacja o przyjęciu referatu: 9 kwietnia 2018 r.
Opłata konferencyjna do 12 kwietnia 2018 r. (numer konta zostanie przesłany wraz z informacją o zakwalifikowaniu referatu)
Ogłoszenie programu konferencji: 16 kwietnia 2018 r.
Przesłanie tekstu do publikacji do 30 kwietnia 2018 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Miejsce:
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ul. Wóycickiego 1/3
Opłata konferencyjna:
Pełne uczestnictwo (wygłoszenie referatu): 350 PLN (85 EUR)
Doktoranci: 200 PLN (50 EUR) (prosimy o załączenie skanu dokumentu potwierdzającego status doktoranta)
Opłaty konferencyjne są bezzwrotne. Uczestnicy sami pokrywają koszty przejazdu i zakwaterowania.