WNP minWydział Nauk Pedagogicznych UKSW obchodzi w tym roku dziesiątą rocznicę powstania.

strZ tej okazji w dniach 16 -17 maja zaprosiliśmy na nasz Uniwersytet przedstawicieli świata nauki na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. "Wartości w europejskich systemach edukacyjnych". Wśród zaproszonych gości znaleźli się wybitni pedagodzy z całej Europy m.in. : prof. zw. dr hab. Bogusław Śliwerski, prof. dr Uto Maier, prof. zw. dr hab. Wiesław Ambrozik, prof. zw. dr hab. Marek Konopczyński, prof. ddr. Janusz Surzykiewicz.

Uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński a dyskusję poprowadził ks. prof. dr hab. Jarosław Michalski.

Celem konferencji była interdyscyplinarna analiza porównawcza aksjologicznych podstaw systemów edukacyjnych w Europie i Polsce, zawierająca się w kulturoznawczym podejściu perspektywy humanistycznej, odnoszącej się do tego, jakie wartości preferują różne kultury oraz jak te wartości wpływają na ich (kultur) rozwój i procesy edukacyjne. Podejmowana w ramach konferencji analiza modeli kształcenia aksjologicznego plasuje się w perspektywie epistemologicznej, czyli sposobach w jakich poznajemy wartości, przeżywamy, uzasadniamy ich istnienie, porządkujemy dokonując ich hierarchizacji.

str3str1