foto_05.jpg
WNP minWydział Nauk Pedagogicznych UKSW obchodzi w tym roku dziesiątą rocznicę powstania.

strZ tej okazji w dniach 16 -17 maja zaprosiliśmy na nasz Uniwersytet przedstawicieli świata nauki na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. "Wartości w europejskich systemach edukacyjnych". Wśród zaproszonych gości znaleźli się wybitni pedagodzy z całej Europy m.in. : prof. zw. dr hab. Bogusław Śliwerski, prof. dr Uto Maier, prof. zw. dr hab. Wiesław Ambrozik, prof. zw. dr hab. Marek Konopczyński, prof. ddr. Janusz Surzykiewicz.

Uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor UKSW ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński a dyskusję poprowadził ks. prof. dr hab. Jarosław Michalski.

Celem konferencji była interdyscyplinarna analiza porównawcza aksjologicznych podstaw systemów edukacyjnych w Europie i Polsce, zawierająca się w kulturoznawczym podejściu perspektywy humanistycznej, odnoszącej się do tego, jakie wartości preferują różne kultury oraz jak te wartości wpływają na ich (kultur) rozwój i procesy edukacyjne. Podejmowana w ramach konferencji analiza modeli kształcenia aksjologicznego plasuje się w perspektywie epistemologicznej, czyli sposobach w jakich poznajemy wartości, przeżywamy, uzasadniamy ich istnienie, porządkujemy dokonując ich hierarchizacji.

 str3str1

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje