pipTrwają obchody 100-lecia działalności Państwowej Inspekcji Pracy. Z tej okazji na UKSW odbywa się jubileuszowa sesja PIP.

Misją Państwowej Inspekcji Pracy jest skuteczne egzekwowanie przepisów prawa pracy, w tym bezpieczeństwa i higieny pracy, poprzez efektywne i ukierunkowane kontrole oraz działania prewencyjne, zmierzające do ograniczenia zagrożeń wypadkowych i poszanowania prawa pracy.

W uroczystej sesji naukowej podsumowującej sto lat działalności PIP, która odbywa się 21 maja na kampusie Wóycickiego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, biorą udział przedstawiciele urzędów centralnych, władz województwa oraz naukowcy współpracujący z Inspekcją.