studenci_podstrony_5.jpg
olimpiada minNa UKSW odbył się finał archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda, pod honorowym patronatem rektora UKSW ks. prof. Ryszarda Czekalskiego.

W imieniu rektora finał konkursu uroczyście otworzył dr Igor Kilanowski, który gratulował młodzieży dotychczasowych osiągnięć i jednocześnie zachęcał do studiowania na naszym Uniwersytecie w przyszłości.

IMG 6103

Na zdjęciu: dr Igor Kilanowski, dyrektor Kancelarii Rektora UKSW

W tym roku w konkursie brały udział 44 szkoły z poziomu klas VII – VIII i 38 szkół z poziomu klas IV - VI.

W eliminacjach szkolnych brało udział razem ponad 800 uczniów. Do finału Centralnego zakwalifikowano z poziomu VII – VIII- 102 uczniów , a z poziomu Klas IV- VI zakwalifikowano 94 uczniów. Konkurs Biblijny im. kardynała Augusta Hlonda jest organizowany już po raz siódmy. Celem konkursu jest popularyzowanie pisma świętego wśród uczniów.

IMG 6108

Na zdjęciu: uczestnicy konkursu

Organizatorami są: Akcja Katolicka Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko- Praskiej, Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzynarodowego i Międzyreligijnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie , Fundacja „Słowo” z Rumii z jej przewodniczącym, posłem Janem Klawiterem.

W ramach Konkursu Biblijnego im. Kardynała Augusta Hlonda organizowany jest także Konkurs Biblijny Plastyczny dla przedszkoli, szkół podstawowych klasy 0 – IV.Na konkurs przysłano 150 prac plastycznych. Po wnikliwej ocenie komisja przyznała 2 pierwsze miejsca , 1 drugie miejsce . 2 trzecie miejsca, oraz 24 wyróżnienia.

IMG 6113

Na zdjęciu: prace z konkursu plastycznego

 

 

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje