studenci_podstrony_2.jpg
flagaVIII Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna zorganizowana przez Wydział Nauk Humanistycznych i Zakład Metodologii Badań Literackich odbędzie się w dniach 24-26 czerwca.

Konferencja "I była w tym Polska. Podmiotowość narodowa i zbiorowa w sztuce, idee - formy - metodologia" będzie miała charakter interdyscyplinarny. Jej zadaniem jest ukazanie idei i form, którymi zbiorowość wyraża swoją tożsamość w sztuce literackiej, muzycznej, teatralnej i filmowej. Wystąpią literaturoznawcy, językoznawcy, filmoznawcy, muzykolodzy i etnolodzy, odpowiadając na pytanie o polskość, szczególnie ważne w czasie przesilenia idei i wartości, w którym żyjemy. 

Spotkaniu badaczy będą towarzyszyły wydarzenia artystyczne: inscenizacja poematu „Fortepian Szopena” Cypriana Norwida, zagrana przez członków Koła Literackiego, z muzyką Chopina. Spektakl reżyseruje Magdalena Hierowska, studentka UKSW, aktorka, i recytatorka, animatorka amatorskiego ruchu teatralnego. Drugim wyarzeniem będzie recital, w którym zabrzmi przede wszystkim muzyka polska (Chopin i Liszt, Paderewski, Szymanowski). W obu częściach na fortepianie zagra Adam Kałduński, laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, który poprowadzi także warsztaty pt. "Lekcja słuchania Chopina".

Konferencja jest częścią programu interdyscyplinarnego, rozwijanego od 2009 roku, ósmą konferencją w cyklu. Poprzednie spotkania  poświęcone były rozważaniom nad wspólnymi kategoriami ludzkiego poznania: medytacją, nieskończonością, bytem, nicością, różnicą, zmianą, czasem, przestrzenią, podmiotowością, odpowiedzialnością.

Więcej informacji oraz program znajduja się na stronie: http://www.interdyscyplinaria.pl/

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje