studenci_podstrony_4.jpg
Hacking2022Wyzwania transformacji cyfrowej były tematem sesji ekspertów, zorganizowanej w ramach XIV Konferencji Bezpieczeństwo w Internecie. Panel prowadził prorektor ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz.

Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UKSW na początku debaty przedstawił aksjologiczne aspekty transformacji cyfrowej. O najważniejszych jej problemach prawnych i technicznych wypowiadali się Europejski Inspektor Ochrony Danych prof. Wojciech R. Wiewiórowski (UG), prof. Jacek Gołaczyński([UWr), prof. Mirosław Kutyłowski (PWr) i prof. Agnieszka Gryszczyńska (UKSW).

Hacking2022

Z kolei prof. Grażyna Szpor z UKSW zaprezentowała koncepcję nowoutworzonego Centrum Liderów Transformacji Cyfrowej UKSW. O możliwościach współpracy z nową jednostką UKSW mówili m.in. wicedyrektor Państwowego Instytutu Badawczego NASK Krzysztof Silicki, prof. Bolesław Szafrański z Wojskowej Akademii Technicznej, dyrektor ds. rozwoju biznesu Samsung Electronics Polska Tomasz Chomicki oraz przewodniczący Rady Sektorowej ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo a zarazem prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego Wiesław Paluszyński.

W ramach obrad plenarnych Konferencji „Hacking”. Bezpieczeństwo w Internecie w Auli Roberta Schumana na UKSW, wygłoszono ponad 50 referatów dotyczących przełamywania zabezpieczeń. Prelegentami byli pracownicy naukowi z 12 uczelni, a także przedstawiciele krajowych i unijnych władz publicznych, biznesu i organizacji pozarządowych.

Konferencja zorganizowana została przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Naukową i Akademicką Sieć Komputerową - Państwowy Instytut Badawczy, Akademię Leona Koźmińskiego oraz Naukowe Centrum Prawno-Informatyczne. Partnerami wydarzenia były Rada Sektorowa do Spraw Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo, Samsung Electronics Polska i Fundacja PKO BP.

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje