studenci_podstrony_4.jpg
bibliotekaW dniach 26-27 września odbędzie się na UKSW LXXIX Zjazd Polskiego Towarzystwa Językoznawczego – największa i najbardziej prestiżowa konferencja lingwistyczna w Polsce.

Cykliczne, zwykle coroczne zjazdy połączone z konferencjami naukowymi to tradycja Polskiego Towarzystwa Językoznawczego – organizowane są one od początku istnienia PTJ, czyli niemal od stu lat (w 1925 roku miał miejsce pierwszy zjazd we Lwowie). Od lat 70. uczestników Zjazdu goszczą poszczególne ośrodki akademickie. W tym roku zaszczytna funkcja gospodarza po raz pierwszy przypadła w udziale Instytutowi Językoznawstwa WNH UKSW.

Temat tegorocznej konferencji – Literatura jako przedmiot badań językoznawczych – zgromadził ponad 100 językoznawców reprezentujących kilkadziesiąt ośrodków badawczych w kraju i za granicą. Zaplanowano 6 referatów plenarnych i 55 referatów w sekcjach. Bielańskiemu spotkaniu będą towarzyszyły także wybory władz Towarzystwa na następną kadencję.

Patronat nad LXXIX Zjazdem PTJ objęli: rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk oraz warszawskie Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza.

Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić pokamedulski zespół klasztorny na Bielanach albo zapoznać się z cennymi zbiorami Muzeum Literatury. Drugiego dnia rano zgodnie ze zwyczajem w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Lesie Bielańskim odprawiona zostanie msza św. za zmarłych członków PTJ.

Szczegółowy program - pobierz

           

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje