studenci_podstrony_4.jpg
bibliotekaW dniach 26-27 września odbędzie się na UKSW LXXIX Zjazd Polskiego Towarzystwa Językoznawczego – największa i najbardziej prestiżowa konferencja lingwistyczna w Polsce.

Cykliczne, zwykle coroczne zjazdy połączone z konferencjami naukowymi to tradycja Polskiego Towarzystwa Językoznawczego – organizowane są one od początku istnienia PTJ, czyli niemal od stu lat (w 1925 roku miał miejsce pierwszy zjazd we Lwowie). Od lat 70. uczestników Zjazdu goszczą poszczególne ośrodki akademickie. W tym roku zaszczytna funkcja gospodarza po raz pierwszy przypadła w udziale Instytutowi Językoznawstwa WNH UKSW.

Temat tegorocznej konferencji – Literatura jako przedmiot badań językoznawczych – zgromadził ponad 100 językoznawców reprezentujących kilkadziesiąt ośrodków badawczych w kraju i za granicą. Zaplanowano 6 referatów plenarnych i 55 referatów w sekcjach. Bielańskiemu spotkaniu będą towarzyszyły także wybory władz Towarzystwa na następną kadencję.

Patronat nad LXXIX Zjazdem PTJ objęli: rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, Burmistrz Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk oraz warszawskie Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza.

Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić pokamedulski zespół klasztorny na Bielanach albo zapoznać się z cennymi zbiorami Muzeum Literatury. Drugiego dnia rano zgodnie ze zwyczajem w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Lesie Bielańskim odprawiona zostanie msza św. za zmarłych członków PTJ.

Szczegółowy program - pobierz

UKSW WEB

tel. centrala 22 561 88 00

ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.

UKSW Facebook
UKSW YouTube