foto_07.jpg
pfron2 Mpfron2 MZwycięzcy XIII Ogólnopolskiego Konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie poświęcone problematyce niepełnosprawności Otwarte Drzwi będą bohaterami gali zorganizowanej przez PFRON i UKSW.

Ideą konkursu, ogłaszanego od 13 lat przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jest zwiększenie zainteresowania problematyką niepełnosprawności u osób kończących studia wyższe, próba zmiany sposobu postrzegania niepełnosprawności, a także wyznaczenie kierunków działań na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Celem konkursu jest także promowanie nowatorskich, ciekawych i godnych wdrażania rozwiązań służących szeroko pojętej rehabilitacji i integracji społecznej. Nagrody otrzymują ci, którzy myślą o niepełnosprawności w sposób niesztampowy: mają nowatorski warsztat czy proponują oryginalne rozwiązania praktycznych problemów.

Takie magisterki i doktoraty zostaną zaprezentowane podczas gali, która odbędzie się 22 listopada w Auditorium Maximum UKSW (Kampus Wóycickiego). Początek o godz. 11.00. Gości powitają ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński, Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Robert Kwiatkowski, Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Następnie o idei konkursu w aspekcie dydaktyki, nauki i współpracy opowie dr hab. Marzena Dycht, prof. UKSW, kwestię mobilności osób z niepełnosprawnością przedstawi dr hab. Jadwiga Kuczyńska-Kwapisz, prof. UKSW, a o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnościami w edukacji na poziomie wyższym powie dr Agnieszka Regulska, pełnomocnik Rektora UKSW ds. osób z niepełnosprawnością. Doświadczeniami z realizacji Konkursu podzieli się dr hab. Dorota Podgórska-Jachnik, prof. UKW w Bydgoszczy. Gala zakończy się zwiedzaniem laboratoriów arteterapii i tyflopedagogiki Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW.

Program gali

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje