foto_05.jpg
migracjeInstytut Historii Sztuki we współpracy ze Stowarzyszeniem Historyków Sztuki zaprasza na LXIV Ogólnopolską sesję Stowarzyszenia Historyków Sztuki „Migracje“.

Migracje artystyczne bywają tak samo skomplikowane jak migracje społeczne, z którymi przecież są silnie powiązane. Migracje artystyczne wzbogacają, obdarzając zastaną rzeczywistość zupełnie nowym i wyjątkowym znaczeniem, potrafią też rujnować – zmieniając lokalne środowiska, budzą tym samym lęk przed obcym, zawłaszczającym tradycyjne wartości, redefiniującym uznane normy. Migracje bywają także skutkiem wojen, zawsze dramatycznie wpływających na losy człowieka, a poprzez niego na dzieła sztuki, niszczone i grabione – piszą organizatorzy sympozjum. Tematyka obrad oscyluje wokół pytań o generalne ramy zjawiska migracji w historii sztuki oraz wyjaśnienie i przedefiniowanie funkcjonujących w literaturze przedmiotu opinii na ten temat. Niebagatelne znaczenie będzie miało określenie determinantów, zarówno dominujących, jak i marginalnych zjawisk.  Sesja odbędzie się w dn. 24-25 listopada w Auditorium Maximum UKSW, ul. K. Wóycickiego 1/3.

PROGRAM

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje