foto_08.jpg
OBRAZEKKonferencja organizowana przez Instytut Nauk Historycznych WNHiS UKSW odbędzie się 9 marca 2017, na kampusie przy ul. Wóycickiego 1/3 w bud. 23, sala 201.

Celem konferencji jest ukazanie zjawiska choroby i zdrowia od starożytności po czasy najnowsze. Podjęta zostanie próba odpowiedzi na pytanie: czy początek profilaktyki i promocji zdrowia faktycznie możemy łączyć dopiero z XIX  i XX wiekiem i czy na przestrzeni dziejów nie odnajdziemy podobnych działań mających na celu kształtowanie środowiskowych, urbanistycznych i innych czynników prowadzących do zdrowia? W ramach przedsięwzięcia planowane jest również wydanie recenzowanej monografii naukowej, na którą będą się składały rozdziały stanowiące rozbudowaną wersję wystąpień zakwalifikowanych do publikacji przez Komitet Naukowy Konferencji.

Temat konferencji i jej cel zostały tak sformułowane, aby zapewnić jej interdyscyplinarny charakter. Do udziału w konferencji zaproszono badaczy różnych dyscyplin naukowych między innymi: historyków, historyków medycyny, historyków sztuki, archeologów, kulturoznawców, filozofów, religioznawców socjologów i lekarzy. Proponowane tematy dyskusji, czyli: podejście do zjawiska choroby i zdrowia, etiologia choroby, historia ewolucji definiowania choroby oraz historia choroby jako zjawiska, opieka nad chorymi, „zdrowy tryb życia” wpisują się w szeroko rozumianą profilaktykę oraz promocję zdrowia.

Otwarcia konferencji dokona o godz. 9.15 ks. prof. dr hab.Stanisław Dziekoński, a wykład inaugurujący pt. "Znaczenie szczepień ochronnych dla zdrowia publicznego" wygłosi Izabela Kucharska, z-ca Głównego Inspektora Sanitarnego.

Program - pobierz

Więcej informacji na stronie:

www.historia.uksw.edu.pl/CHOROBAIZDROWIE

 

Patronat honorowy nad konferencją objęli:

Minister Zdrowia

Głowny Inspektor Sanitarny

Rektor Uniwerystetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje