foto_05.jpg
wlasnoscWPiA UKSW zaprasza na międzynarodową konferencję "The Confiscation of Property in Poland and Efforts at Restitution", która odbędzie się w dniach 28-30 maja.

Program konferencji zakłada dyskusję nad prawnymi uwarunkowaniami konfiskaty mienia jak również jego ewentualnej restytucji. Planowana dyskusja dotyczyć będzie zestawienia poglądów praktyków, przedstawicieli nauki oraz przedstawicieli władz rządowych, jak również samorządowych.

W zakresie poglądów praktyków oraz przedstawicieli nauki ważnym elementem będzie uczestnictwo gości zagranicznych, w szczególności ze Stanów Zjednoczonych oraz państw, które mają podobne do polskich doświadczenia historyczne (Europa Środkowo-Wschodnia). Program konferencji zakłada szerokie uwzględnienie poglądów zarówno zwolenników restytucji skonfiskowanego mienia jak i przeciwników takiego rozwiązania. Dyskusję zamkną wnioski z przeprowadzonych rozważań oraz rekomendacje dla ustawodawcy.

Szczegółowe informacje na stronie: http://wpia.uksw.edu.pl/academic.conference

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje