rodo miniatura6 kwietnia na UKSW zostały zainaugurowane studia podyplomowe Ochrona danych osobowych w Kościele.

W inauguracji wzięli udział kierownik studiów ks. prof. Stanisław Dziekoński, który w wystąpieniu programowym mówił o „Problematyce jawności w Kościołach i związkach wyznaniowych na przykładzie kościelnych osób prawnych”. Prof. UKSW dr hab. Irena Lipowicz wygłosiła wykład pt. „Ochrona danych w prawie polskim – cel, zasady, ewolucja regulacji”.

rodo kopia2

W uroczystości wzięli udział również dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych oraz bp prof. Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

rodo2  rodo4 rodo3