foto_08.jpg
DAstronaW dniach od 28 kwietnia do 4 maja grupa 26 osób z Duszpasterstwa Akademickiego UKSW pod opieką ks. Rafała Burnickiego oraz s. Judyty Bajuk wzięła udział w wyjeździe do Zakopanego.

DSC 3271Była to wyprawa do domu prowadzonego przez Siostry Nazaretanki, które opiekowały się nami przez cały pobyt. Codziennie można było uczestniczyć we Mszy Świętej odprawianej w kapliczce znajdującej się obok naszego miejsca noclegu, a w Święto 3 Maja udaliśmy się na Eucharystię do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Każdego dnia tego wyjazdu były organizowane wycieczki w góry, każdy z nas mógł wybrać odpowiednią dla siebie trasę. Różniły się one między sobą stopniem trudności oraz długością trwania.

Pierwszego dnia pobytu poszliśmy na Grzesia, Rakoń oraz Wołowiec. W kolejnych dniach wspinaliśmy się między innymi na: Starorobociański Wierch, Kominiarski Wierch, Ornak. Wspinając się na te szczyty mogliśmy podziwiać piękne widoki Iwaniackiej Przełęczy, Doliny Kościeliskiej oraz Doliny Chochołowskiej. Dodatkowo pomiędzy wchodzeniem na kolejne szczyty mogliśmy podziwiać piękno gór odpoczywając na polanach: Psia Trawka, Rusinowa Polana czy też Mała Polana Małołącka.

Odważni zwiedzili kilka jaskiń: Mylną, Dziurę czy też Smoczą Jamę. Oczywiście wśród punktów wyprawy znalazła się Gubałówka i Krupówki.

Dodatkową atrakcją i możliwością integracji był ostatni spędzony w Zakopanem wieczór. Podczas grilla mogliśmy nabrać siły  i zrelaksować się przy muzyce płynącej z gitary. Oczywiście na koniec nie zabrakło naszych tańców i śpiewów. Cały wieczór przebiegł pod znakiem dobrej zabawy i świetnego humoru.

Cały wyjazd był czasem podziwiania piękna natury, a przy tym wzajemnego poznawania się i dobrej zabawy. Niestety nasza wycieczka szybko dobiegła końca i musieliśmy wracać do domów. Jednak z pewnością w głowach każdego z uczestników tej wyprawy pozostaną miłe wspomnienia i nikt nie będzie żałował, że wybrał taką formę spędzenia tegorocznej majówki.

Tekst: Magdalena Szczygieł

DSC 3586 

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje