duszp minW dniach 31.0-3.06 Wspólnoty JMN (Jeshua+Miriam+Nazaret) działające w ramach Duszpasterstwa Akademickiego UKSW przeżyły swoje rekolekcje wyjazdowe.

DSC 3650Tradycyjnie w okresie przedwakacyjnym spotkaliśmy się w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas w Popowie. W rekolekcjach wzięło udział 250 osób.
Przewodnim hasłem naszych rekolekcji był fragment z Pierwszego Listu św. Pawła do Tesaloniczan „Wszystko badajcie, a coIMG 6445 szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła”.

Spotkania konferencyjne i modlitewne koncentrowały się na zagadnieniu rozeznawania duchowego w życiu osobistym i wspólnotowym.

Kolejny raz w przeprowadzeniu rekolekcji dla JMN poprosiliśmy o pomoc p. prof. Marię Ryś i p. dr. Pawła Kwasa z UKSW. W tym miejscu bardzo chcielibyśmy podziękować za ciekawe i pełne żywiołowości przedstawienie tematu o potrzebie komunikowania się bez przemocy w życiu osobistym i wspólnotowym.

Rekolekcje przeżyliśmy głęboko między innymi dzięki zaangażowaniu wielu ludzi w organizację rekolekcji m.in.: diakonii muzycznej i diakonii modlitwy wstawienniczej działających przy DA UKSW, a także sióstr Nazaretanek z Warszawy i Salezjanów z Krakowa.

(Tekst: ks. Rafał Burnicki)

DSC 3686  IMG 6917