foto_05.jpg
MNISWWWWStudenci oraz doktoranci, którzy posiadają wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne, czy sportowe, mogą ubiegać się o Stypendium Ministra na rok akademicki 2018/2019.


Studenci i doktoranci mogą ubiegać się o stypendium nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku studiów. Przykładowe osiągnięcia, uwzględnione przy ocenie przyznania stypendium przedstawiają się następująco:

  • W dziedzinie nauki:
    autorstwo lub współautorstwo w czasopiśmie naukowym, udział w projektach badawczych, referaty wygłoszone na konferencjach naukowych, autorstwo wynalazku, przedmiotu użytkowego, wzoru, czy odkrycie nowego gatunku np. rośliny, a także nagrody uzyskane w konkursach międzynarodowych;
  • W dziedzinach artystycznych:
    autorstwo lub współautorstwo dzieła artystycznego np. plastycznego, filmowego, muzycznego, autorstwo wynalazku, wzoru użytkowego, przemysłowego lub nagrody uzyskane w konkursach międzynarodowych;
  • W dziedzinie sportu:
    Osiągnięcie wysokiego miejsca w sportach olimpijskich, paraolimpijskich, a także zdobycie wysokiego miejsca w uniwersjadach, akademickich mistrzostwach Europy, świata, czy Europejskich Igrzyskach Studentów.

Pozytywnie zaopiniowane przez Uczelnię wnioski studentów Rektor przekazuje Ministrowi do dnia 15 października 2018 roku. Wysokość stypendium nie może przekroczyć 15 000 PLN (dla studentów) i 25 000 PLN (dla doktorantów), a pula stypendium wynosi 845 (dla studentów) i 84 (dla doktorantów) w danym roku kalendarzowym.

Więcej informacji:

https://www.nauka.gov.pl/szkolnictwo-wyzsze/informacja-na-temat-stypendiow-ministra-za-wybitne-osiagniecia-dla-studentow-na-rok-akademicki-2018-2019.html

https://www.nauka.gov.pl/komunikaty/informacja-na-temat-stypendiow-ministra-za-wybitne-osiagniecia-dla-doktorantow-na-rok-akademicki-2018-2019.html

 

logo orzel

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956

Konto bankowe: Bank Zachodni WBK
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

iUKSW aplikacja mobilna
UKSW na Facebook
UKSW na YouTube
UKSW na Twitter
USOSweb

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje