studenci_podstrony_2.jpg
Legia min5Na UKSW rusza kolejna edycja programu edukacji wojskowej studentów, którą organizuje Ministerstwo Nauki i Edukacji oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.

Legia Akademicka stwarza niepowtarzalną możliwość przejścia przeszkolenia wojskowego i uzyskania stopnia podoficerskiego WP. Projekt dedykowany jest studentom obojga płci, którzy studiują na UKSW oraz na innych uczelniach. Do programu może przystąpić student (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich) uczelni publicznej i niepublicznej dowolnego roku studiów, który posiada obywatelstwo polskie.

Projekt obejmuje dwie części szkolenia: teoretyczną – realizowaną przez uczelnie zgodnie z opracowanym przez ministra Obrony Narodowej programem szkoleniowym oraz praktyczną (ćwiczenia wojskowe).

Część teoretyczna będzie realizowana w dwóch modułach:

podstawowy (15 godzin) – 13 godzin to szkolenie programowe + 2 godziny egzamin,

podoficerski (15 godzin) – 13 godzin szkolenie programowe + 2 godziny egzamin.

Program szkolenia praktycznego realizowany będzie w wybranych jednostkach wojskowych na terenie całego kraju w okresie letnim.

Moduł podoficerski polega na realizacji programu szkolenia wojskowego w ciągu jednego roku akademickiego w ramach części teoretycznej (uwzględniającej szkolenie e-learningowe w trakcie roku akademickiego) organizowanej w uczelniach oraz praktycznej organizowanej w ramach ćwiczeń wojskowych, w wytypowanych jednostkach wojskowych. Ta ostatnia realizowana jest w trakcie letniej przerwy międzysemestralnej – w jednym lub dwóch turnusach. Moduł kończy się egzaminem podoficerskim oraz mianowaniem studentów na pierwszy stopień podoficerski.

W ramach programu Legii Akademickiej studenci przystępujący do kursu oraz studenci matematyki informatyki i cyberbezpieczeństwa mogą uczestniczyć w szkoleniach organizowanych przez  Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC).

Studenci zainteresowani szkoleniami proszeni są o rejestrację pod linkiem https://forms.gle/LEbo1egPzh7Mz5jQ9

Rekrutacja do programu

Aby zgłosić się do programu Legia Akademicka na UKSW w roku akademickim 2021/2022 należy wypełnienić formularz zgłoszeniowy do 30 stycznia 2022 r. Formularz dostępny jest pod linkami:

formularz zgłoszeniowy moduł podstawowy - https://forms.gle/rWNav55z81AKM3DE7

formularz zgłoszeniowy  moduł podstawowy - https://forms.gle/zmMcpVeDhShnyNB66

O zakwalifikowaniu do programu decydować będzie kolejność rejestracji w formularzu.

Następnie należy wypełnić papierowy wzór wniosku - pobierz

Uzupełnione wnioski w formie papierowej będzie można składać od 3 stycznia 2021 w budynku UKSW przy ul. Dewajtis 5, pok. 501  w godz. 9.00-13.00 od poniedziałku do czwartku lub w pok. 504  w środy i czwartki w godz. 10.00-15.00. Informacja o zakwalifikowaniu będzie przesłana drogą elektroniczną.

O zakwalifikowaniu do programu decydować będzie kolejność składania wniosków. Osoby zakwalifikowane otrzymają maila potwierdzającego przyjęcie na kurs.

Wnioski w formie papierowej będzie można złożyć także na spotkaniu organizacyjnym dotyczącym Legii Akademickiej 17 stycznia (poniedziałek) 2022 r. o godz. 18.15 przy ul. Wóycickiego 1/3 w budynku 21 w sali 114. Na pytania będą odpowiadali major Bartosz Tatczyn, przedstawiciel Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego i  Wojskowej Komendy Uzupełnień w  Warszawie Praga Południe oraz Jacek Kołota Koordynator Legii Akademickiej na UKSW.

Więcej informacji można uzyskać mailowo u koordynatora programu, Jacka Kołoty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wywiad z Szymonem Noskiem, studentem UKSW, biorącym udział w tegorocznym programie Legii Akademickiej - tutaj.

Legia 5

 

UKSW WEB


Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie

ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa
tel. centrala 22 561 88 00

NIP: 525-00-12-946 | REGON: 000001956
ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.
87 1090 2851 0000 0001 2031 4629

liczba studentowl

CSI UKSW  /  © 2016 UKSW. Wszelkie prawa zastrzeżone.

UKSW Facebook
UKSW YouTube
UKSW Twitter
UKSW na Linkedin
UKSW Instagram

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje