studenci_podstrony_5.jpg
mlegitymacjaStudenci naszego Uniwersytetu mogą korzystać z mLegitymacji. To elektroniczna wersja plastikowego dokumentu, która posiada taką samą moc prawną.

Jak pobrać mLegitymację dla studentów UKSW? W pierwszej kolejności należy zainstalować aplikację Mobilny USOS UKSW (aby zamówić kod QR) oraz aplikację mObywatel.

mLegitymacja to mobilna wersja dokumentu, która potwierdza status studenta i uprawnia do korzystania z ustawowych ulg. Jej uruchomienie jest możliwe dzięki bezpłatnej, publicznej aplikacji mObywatel. To student decyduje, czy i kiedy zainstaluje mLegitymację. Wszystkie kroki wykonuje samodzielnie bez ingerencji administracji uczelnianej.

Zamówienie, przedłużenie ważności albo unieważnienie mLegitymacji studenckiej możliwe jest za pośrednictwem aplikacji Mobilny USOS. Powstał w niej specjalny moduł mLegitymacja. Poza ogólnymi informacjami o aplikacji mObywatel oraz samej mLegitymacji znajduje się tu także opcja, która pozwala na elektroniczne zamówienie, odebranie kodów dostępu i unieważnienie mLegitymacji oraz otwarcie aplikacji mObywatel. Aplikacja mUSOS UKSW będzie tymczasowo obsługiwana przez system operacyjny Android.

Szczegółowe informacje o mLegitymacji można znaleźć na stronie: https://csi.uksw.edu.pl/dla-studentow/mobilna-aplikacja-usos#c991

Zespół roboczy ds. USOS (Międzyuniwersyteckie Centrum Informatyzacji) przygotował instrukcję, dotyczącą instalacji mLegitymacji w aplikacji mObywatel (w wersji Android).

UKSW WEB

tel. centrala 22 561 88 00

ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.

UKSW Facebook
UKSW YouTube