studenci_podstrony_2.jpg
IWS plakat minDyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości ogłasza konkurs dla studentów i absolwentów kierunków humanistycznych. Nagroda główna to stypendium stażowe o wartości 10.000 w Centrum Analiz Strategicznych IWS.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie esejów na wybrane przez uczestnika cztery różne tematy, spośród dziesięciu tematów wskazanych przez Instytut.

Praca konkursowa powinna składać się z:
  • 3 krótkich esejów (max. 4000 znaków ze spacjami),
  • 1 eseju głównego (max. 10000 znaków ze spacjami).
W konkursie zostanie przyznana jedna nagroda główna, a liczba wyróżnionych prac zależy od decyzji Kapituły Konkursu. Do udziału zaproszeni są studenci i absolwenci kierunków humanistycznych, w szczególności polonistyki oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej.

Tematy esejów:
  • Wpływ języka na kształtowanie rzeczywistości i prawa
  • Między przyswajalnością a konkretnością – czy da się uczynić akty prawne bardziej zrozumiałymi?
  • Nowomowa i jej przykłady we współczesności
  • Polityka językowa polski na gruncie przemian społecznych XXI wieku
  • Jurylingwistyka
  • Propaganda – czy to zjawisko wyłącznie negatywne?
  • Język jako narzędzie czynu zabronionego – czy znieważenie i zniesławienie powinny stanowić przestępstwo?
  • Internet jako współczesna agora
  • Wolność słowa i jej granice
  • Czy prawo stanowione wpływa na kształtowanie postaw społecznych?
Szczegóły na stronie internetowej Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości - zobacz

UKSW WEB

tel. centrala 22 561 88 00

ePUAP: /UKSW_2/SkrytkaESP

Konto bankowe: Santander Bank Polska S.A.

UKSW Facebook
UKSW YouTube