Przejdź do treści

Prestiżowa baza Scopus wzbogacona o “Polish Review of International and European Law”

Polish Review of International and European Law, czasopismo prawnicze wydawane na UKSW, trafiło do międzynarodowej bazy Scopus.

Scopus to jedna z dwóch, obok Web of Science, międzynarodowych baz recenzowanych czasopism akademickich, które dostarczają kompleksowego przeglądu wyników światowych badań w różnych dziedzinach. Scopus rejestruje artykuły z ponad 40 tys. recenzowanych czasopism naukowych, materiały konferencyjne, książki, patenty. Niektóre czasopisma indeksowane w Scopus są dostępne bezpłatnie, podczas gdy dostęp do innych wymaga wcześniejszej opłaty lub opłaty za publikację.

Scopus Content Selection & Advisory Board rozpatrzył pozytywnie wniosek redakcji Polish Review of International and European Law i przekazał informację o włączeniu tego czasopisma do platformy Scopus. Eksperci  Scopus uznali, że nasze czasopismo jest  “dobrze ukierunkowanym czasopismem o prawie międzynarodowym”.

– Wyrażam radość, że trzecie już czasopismo wydawane na naszej Uczelni, dołączyło do prestiżowej bazy akademickiej – powiedział ks. dr hab. Ryszard Sadowski, prof. ucz., prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej. – Gratulujemy redakcji wielkiego sukcesu, licząc na to, że w najbliższym czasie kolejne czasopisma dołączą do tej ekskluzywnej platformy czasopism naukowych.

Polish Review of International and European Law ukazuje się od 2011 r., a od 2021 r. znajduje się na ministerialnej liście czasopism punktowanych. Czasopismo ma na celu prezentację i promocję wyników badań polskiej nauki w zakresie prawa międzynarodowego i europejskiego, w tym przedstawicieli doktryny z innych państw, a tym samym włączenie obcych doktryn prawa międzynarodowego i europejskiego w dyskurs naukowy oraz promowanie zagranicznych ośrodków naukowych. Polish Review of International and European Law obejmuje różne dziedziny prawa międzynarodowego, zarówno publicznego, jak i prywatnego oraz prawa Unii Europejskiej. W czasopiśmie publikowane są studia i artykuły, komentarze orzecznictwa oraz recenzje książek.

Na platformie Scopus są obecne jeszcze dwa czasopisma wydawane na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Czasopismo Studia Ecologiae et Bioethicae od 2003 roku dokumentuje specyfikę, zasięg i rozwój prac badawczych Instytutu Ekologii i Bioetyki, przekształconego w roku 2020 w Centrum Ekologii i Ekofilozofii na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej UKSW. Celem czasopisma jest tworzenie platformy wymiany idei, postulatów i doświadczeń związanych z różnymi przejawami kryzysu środowiskowego. Czasopismo odwołuje się do głównej przesłanki metodologicznej badań prowadzonych w Centrum Ekologii i Ekofilozofii, wskazującej na konieczność empirycznego i humanistycznego, ujmowania współczesnej problematyki ekologicznej. Czasopismo pozwala na twórczą wymianę myśli i doświadczeń przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych reprezentujących wiele instytucji i ośrodków naukowych z Polski i zagranicy.

Collectanea Theologica jest naukowym kwartalnikiem teologów polskich, wydawanym od 1920 r (przed 1939 r. we Lwowie). Głównym celem czasopisma jest prezentowanie aktualnego stanu teologii w Polsce i jej miejsca w teologii światowej. Poświęcone przede wszystkim teologii katolickiej, wykazuje również otwartość prezentacje badań teologów innych wyznań chrześcijańskich. Zakładanymi odbiorcami tekstów są profesorowie teologii i pasjonaci teologii w Polsce i na świecie.

18 December 2024